Leave it all on ASHfield

Blesk vyšel poprvé v sezóně naprázdno

Jablonečtí baseballisté nenašli recept na výborně nadhazujícího Davida Lukáše a Davida Šťastného a z Hluboké si tak vezou dvě prohry.

31.5.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V neděli 29. 5. 2016 se jablonečtí baseballisté vypravili na hřiště Sokola Hluboká nad Vltavou, úřadujícího mistra 1. baseballové ligy. Loňské umístění soupeře stejně jako jeho výsledky v letošním ročníku – průběžné třetí místo – naznačovaly, že Blesk nebude mít vůbec jednoduchou práci. A tyto předpoklady se bohužel potvrdily – jablonečtí narazili na dobře připraveného soupeře, který jim uštědřil porážku v obou nedělních zápasech – 4:2 a 10:2.

V prvním zápase se na kopec postavili jablonecký Lukáš Roubíček a domácí David Lukáš a oba předvedli velice dobrý výkon a odházeli celé utkání. Jako první udeřil Blesk, který ve třetí směně dokázal zatlačit na obranu hostí a ujal se vedení 2:0. V té chvíli nemohl nikdo tušit, že jsou to poslední body, které jablonečtí v prvním zápase zaznamenají. Domácí se postupně osmělovali a trvalým tlakem postupně otočili na 3:2 a v sedmé směně přidali pojišťující bod. Na ten již Blesk nedokázal odpovědět a utkání tak skončilo vítězstvím Hluboké 4:2.

Do druhého utkání vstupovali jablonečtí s jasnou touhou vyhrát a odvézt si tak z Hluboké alespoň jednu výhru. Na kopec se za Blesk postavil Jirka Bouček, který toužil odčinit svůj nepříliš povedený výkon proti Sabatu z minulého týdne a proti němu tradiční stálice Hluboké David Šťastný. Ten letos příliš nenadhazuje, ale proti Blesku se předvedl ve své obvyklé formě a umožnil pouhé dva body za devět směn. Blesku se podařilo poprvé doběhnout až ve čtvrté směně, kdy po dlouhém odpalu Lukáše Roubíčka skóroval Jan Kapička. V tu dobu to ale již znamenalo pouze snížení na 5:1. Podobný průběh měla i druhá polovina zápasu, jablonecká pálka se nedokázala vůbec prosadit a Blesk tak utrpěl čtvrtou letošní porážku, 10:2 po devíti směnách.

Oba týmy si tak prohodily pořadí v tabulce, Hluboká je po dvou vítězstvích druhá s bilancí 11-3, Blesk těsně za ní s 10 výhrami a 4 porážkami. Oba si také spolu s první Třebíčí již zajistily postup do letní rozšířené baráže o Extraligu a podzimního play-off.

V příštím kole zajíždí Blesk v sobotu 4. 6. 2016 na hřiště tradičního rivala z Chocně a určitě si bude chtít spravit chuť po nepovedeném víkendu. Základní část poté jablonečtí uzavřou 12. 6. 2016 na domácím hřišti proti Wolfs Domažlice.

Text: David Zikmunda

Foto: Jan Výbora

FOTOGALERIE