Leave it all on ASHfield

U7 - U12

Rodiče + děti = slowpitch

Přijďte si vyzkoušet, co vše vaše děcka zvládají ....

21.6.2017 U7 - U12 | autor: Aleš Procházka

U8 Stříbrný First Cup - 1.místo !

Naše U8 se zúčastnili 1. části největšího turnaje pro děti do 8let v Evropě s názvem Stříbrný FirstCup.

31.5.2017 U7 - U12 | autor: Aleš Procházka

U11 Třebíč - obrazem

Podívejte se obrazem na naše U11 jak bojovaly. Bohužel postup do finále ČBP kategorie U11 se nekoná ...

22.5.2017 U7 - U12 | autor: Aleš Procházka

U8 v Chocni 4 zápasy - 4 výhry

Perfektní formu předvedli borci z U8 na turvaji regionálního přeboru v Chocni.

23.4.2017 U7 - U12 | autor: Aleš Procházka

Informace pro kategorii U7 - U12

Aktuální účast

 naleznete pod aplikací Sejdemse.net:    Sejdemse.net - Baseball Blesk         

Kde trénujeme

Tréninky týmu U7 až U12 jsou od dubna do října na venkovním baseballovém hřišti AshField u základní školy Mozartova ve Mšeně.

Trénujeme každé pondělí, středu a čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin a v zimě se přesouváme do tělocvičny hned vedle hřiště.

Chceš se přijít podívat? Klidně se zastav, můžeš jen pokoukat nebo si klidně zkusit baseball s ostatními hráči přímo na hřišti. Nové členy vítáme a dveře náboru jsou otevřeny po celý rok.

KONTAKTY

U7-U8
head coach:  Aleš Procházka  +420 603 525 084 ( apro@volny.cz )
asistent:  Milan Nermuť  ( milan.nermut@iol.cz )

U9-U10

head coach: Jiří Roubíček   +420 774 848 860 (  roubicek.jiri@seznam.cz  )
asistent: Petr Dvorský  +420 602 440 523  ( petrdv@o2active.cz )

U11 - U12
head coach:  Petr Roubíček  +420 777 982 546  ( petr@niintl.eu )
asistent:  Petra Karlová  +420 734 30 0696

 

Co hrajeme v týmu U7-U8

Hrajeme T-ball


T-ball je nejjednodušší formou baseballu. Role nadhazovače je zde úplně vyloučena a je zastoupena pevným stojanem, ze kterého hračí odpalují míče. Děti tak nepociťují frustraci z minutí míče a hráče v obraně na druhé straně jsou stále v akci a nemusejí čekat na náhodný odpal nezkušených pálkařů. Po odpalu míče již hráči jak v útoku, tak i v obraně postupují podle pravidel a snaží se vyuautovat pálkaře.

T-Ball se hraje na hřišti, které je tvořeno pravoúhlou kruhovou výsečí o straně 40 – 60 m. Vhodná je písčitá, antuková nebo travnatá plocha. Hřiště dělíme na vnitřní pole, vnější pole a zámezí. Vnitřní pole je čtverec o straně 18,3 m. V rozích jsou umístěny 3 čtvercové mety o straně 38 cm a domácí meta. Domácí meta je 45 cm široký pětiúhelník, kratší strany měří 22 cm a sbíhající strany měří 30 cm. Nadhazovač je od domácí mety vzdálen 12,20 m pro školní věk.

V T-ballu proti sobě hrají dvě družstva o devíti (lze i méně viz níže) hráčích. Tato družstva se vzájemně střídají ve hře na pálce (v útoku) a v poli (v obraně). Zatímco cílem družstva na pálce je vždy získat co nejvíce bodů (tzv. "oběhů") do závěrečného skóre, snahou družstva v poli je naopak co nejdříve vyřadit (tzv. "vyautovat") tři hráče soupeře.

Hráči družstva na pálce ("pálkaři") nastupují postupně v daném pořadí na domácí metu a snaží se odpálit míč z kužele. Pokud se hráči podaří odpálit a oběhnout mety, tedy dotknout se postupně 1.,2.,3. a znovu domácí mety, získává pro družstvo na pálce jeden bod. Obvykle se ovšem hráči nepodaří oběhnout všechny mety najednou (pokud ano, je to ten slavný "homerun"), proto zůstane na některé z met (stane se "běžcem") a pokouší se postoupit dál až po odpalu svého spoluhráče - dalšího pálkaře. I pak ovšem platí, že pokud dosáhne domácí mety, získává pro družstvo na pálce bod.

Naopak hráči družstva v poli ("polaři") se účastní hry všichni současně. Každý z nich má na jedné ruce (praváci na levé) rukavici pro chytání míče. Obvyklé rozmístění hráčů v poli a používaná označení ukazuje obrázek č.1. Snahou polařů je zachytit odpaly pálkařů a pokud možno zabránit jejich postupu po metách. Jejich hlavním cílem je ovšem povoleným způsobem vyřadit ("vyautovat") hráče soupeře. Vyautování ("aut") má dvojí význam - vyautovaný hráč je pro daný okamžik vyřazen ze hry, a tedy nemůže získat pro své družstvo bod, ale především poté, co polaři vyautují tři hráče, soupeřův útok končí a družstva si vymění role, polaři jdou pálit (tedy získávat body) a pálkaři jdou do pole.

Část utkání, kdy se obě družstva jednou vystřídala na pálce a v poli se nazývá "směna". T-Ball se hraje na pět směn (každé družstvo je pětkrát v poli a pětkrát na pálce) a zvítězí pochopitelně to družstvo, které má po po páté směně více bodů. Je-li stav nerozhodný, nastavují se další směny až do rozhodnutí - v T-Ballu neexistují remízy.

Co hrajeme v týmu U10 - U12

Coach-ball a Baseball

Při této variantě baseballu je role nadhazovače svěřena do rukou trenéra týmu na pálce. Ten se pak snaží nadhazovat tak, aby jeho pálkaři odpalovali. Tato hra je vhodná pro pokročilejší hráče. Hráči na pálce sice čelí živému nadhozu, ale nadhazovač je vlastně členem jejich a jeho úkolem je nechat pálkaře co nejlépe odpálit. Po odpalu míče již hráči jak v útoku, tak i v obraně postupují podle pravidel a snaží se vyuautovat pálkaře.

Při klasickém baseballu již si nahazujeme sami a to je celá hra bez pomoci trenérů v hřišti :)

Ostatní pravidla jsou téměř shodná u výše popsaného T-ballu.

 

Datum Soutěž Domácí Hosté Hřiště Výsledek

Máte dotaz na trenéra? Pošlete mu zprávu zde!

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =

Foto U7 - U11

Fotogalerie z různých akcí týmů U7- U11