Leave it all on ASHfield

Konec Srnčáku

27.11.2012 Klub | autor: Petr Dvorský
Po dlouhých dvou desítkách let, po tom, kdy byla průběžně vynaložena spousta práce na výstavbu hřiště, respektive dvou žákovských hřišť a po nekonečné řadě žákovských a kadetských trénincích či slowpitchových utkáních, po mnohých turnajích, kdy se na našem lesním hřišti vystřídaly mnohé špičkové kluby republiky a navštívili nás i hráči reprezentací Česka, Slovenska, Polska, Itálie či Anglie a taky výběru Moravy, po tom, co si Srnčák vychutnal kombinované mistrovství republiky žáků a kadetů,též mistrovství ČR v T-ballu a turnaje olympijských nadějí žáků nebo taky softballové Univerziády či softballových mistráků žen,
jsme mu dali vale.

Do historie Srnčáku patří taky vypálení buňky se zničením kompletního hráčského vybavení a materiálu na údržbu hřiště, dvojnásobné vykradení kontejneru, pálení ohňů v dugoutech, střepy na hřišti po různých magorech, aportovací klacíky v zadním poli a vandalství všeho druhu včetně krádeže pálkařské klece, ukradeno bylo oplocení a backstop horního hřiště a postupně mizí vše kovové i na dolním fíldu.

Přesto budeme na Srnčák rádi vzpomínat. Mnozí z nás tam užili spoustu času a legrace přes den i přes noc u táboráku, nakoupilo se tam i dost opiček.

Veškerého čas ale jednou musí skončit, a tak došlo i na Srnčák. Již nám nezbývaly síly na jeho údržbu, vandalismus narůstal a zastání jsme nikde nanašli. A tak počátkem sychravého listopadu došlo na akci ´kulový blesk´ a zachránili jsme alespoň část našeho movitého majetku - panely a kontejner. Nadále bude sloužit na Ashfieldu.