Leave it all on ASHfield

Historie klubu

Baseball Club Blesk Jablonec nad Nisou byl založen v roce 1992 za účelem rozvoje mláděžnického baseballu. Postupně přibyly starší kategorie a ženský softball. V roce 2019 pravidelně obsazujeme kategorie ve věku od 6ti do 15 let a dospělé kategorie. Muži A hrají 1.baseballovou ligu, mládežnické týmy se účastní celostátních turnajů, regionálních a oblastních soutěží. Softbalový tým žen hraje 2.ligu, stejně tak i tým kadetek.

Klub působí na dvou hřištích ve Mšeně u ZŠ Mozartova. Hlavní hřiště AshField prošlo v letech 2006-2007 kompletní rekonstrukcí, bylo vybaveno automatickou závlahou, travnatou plochou s antukovým vnitřním polem, zázemím pro týmy, elektrifikováno a zcela oploceno, postaveny byly rozcvičovací a tréninkové plochy a tribuna pro diváky.

Klub má kolem 150 členů, z toho 60-70% je mládež do 19ti let. BC Blesk pravidelně dodává hráče do reprezentace od žáků až po U23, kdy české reprezentační týmy patří k nejúspěšnějším v Evropě.

AshField - BAseball Blesk Jablonec