Leave it all on ASHfield

Povodeň na Ashfieldu

v době turnaje
1.8.2011 Klub | autor: Petr Dvorský
Den před začátkem plánovaných utkání mezinárodního turnaje juniorů, tedy ještě navečer kolem 19. hodiny, bylo hřiště ve své nejlepší kondici. Bohužel se soumrakem přišel dvoudenní nepřetržitý déšť, který rozpisem pořádně zamával. Namísto čtvrtečních zápasů byly zařízeny volné tréninky v hale na Střelnici a v Liberci, v pátek pak indoor zápasy v Tipsport aréně a v sobotu konečně hraní, ale na Krči. Zpestřením pro americký tým byla návštěva fotbalového utkání předkola Evropské ligy Jablonce proti albánskému Flamurtari Vlora. Taktéž jsme zjistili, že starším 18 let zachutnaly Svijany a poptávka byla taky po absintu.

Ještě v pátek nás jímala hrůza při pohledu na zaplavený Ashfield. V noci na sobotu přestalo pršet a tak jsme se hned po ránu vydali hřiště vysoušet. K našemu překvapení se dalo hrát, infield perfektní, trochu čvachta vzadu. Týmy ale už byly na cestě do Prahy, tak jsme do kýblů stahovali vodu z trávy, aby bylo hřiště na neděli v co nejlepším stavu, což se nám podařilo.

Na fotografiích lze vidět, jak voda stála všude, na antuce, na výběhovce, v dugoutech i v garáži:
Pro porovnání rozdíl mezi dvěma dny v kvalitě hřiště, kliknutím lze panoramatické snímky zvětšit:

*w/clanky/c773/ashfield-big.jpg w*

No a nakonec fotka ´obsahu´ garáže před turnajem. Možná autorům této skládky nebo majitelům tohoto materiálu dojde, že je třeba udržovat pořádek, erár neerár: