Leave it all on ASHfield

Regenerace hřiště

i tráva potřebuje péči
5.10.2008 Klub | autor: Petr Dvorský
Před časem jsme se rozhodli pro nový povrch našeho hřiště, stávající škvárový neodpovídal trendu a hracímu komfortu. Proto jsme se po dvou letech totální rekonstrukce dopracovali k trávě, kterou nám i po třech letech závidí nejeden klub českomoravské ligy i extraligy, chválou nešetřili funkcionáři evropské asociace, vedení týmů i fanoušci při mistrovství Evropy v loňském roce.

Jenže tráva je rodu ženského a tak jako taková potřebuje neméně složitou péči jako naše manželky či přítelkyně. Údržba je náročná a krom pravidelného sekání a hnojení musí jednou za čas proběhnout i komplikovanější práce na ploše. Firma Eurogreen, zakladatel travní plochy, nám doporučil podzimní regeneraci ve formě hlubší vertikutace a následné aerifikace s válcováním. Akce proběhla minulý týden a my se budeme těšit na kvalitní koberec pro zápasy příští sezóny.

Akce si vyžádala na pronájmu mechanizace, vlastních pracech a spotřeby pohonných hmot 75 tisíc korun. Největší porci z této sumy uhradilo Město Jablonec nad Nisou, přispělo částkou 55 tisíc korun. Zbytek jsme uhradili z klubových financí.

Děkujeme proto radnici města Jablonec za finanční podporu, kterou nám při regeneraci hektarové plochy poskytlo.