Leave it all on ASHfield

Česká reprezentace odletěla do Arizony

Nejprve vyzve týmy z MLB, pak ji čeká kvalifikace na WBC! ...

11.3.2016 Klub | autor: Aleš Procházka

V polovině března rozehraje česká reprezentace důležitou kvalifikaci na World Baseball Classic. Hráči v Mexika budou usilovat ve čtyřčlenné skupině o jedno postupové místo. Soupeři? Domácí tým, Nikaragua a Německo.

Skupina se odehraje od 17. do 20. března. Hrát se bude podle modifikovaného systému na dvě porážky. Nerozhoduje zde počet bodů, ani vzájemná bilance, týmy se musí protlouci „pavoukem“ k celkovému prvenství s tím, že dvě prohry znamenají konec.

World Baseball Classic pořádá MLB a asociace profesionálních hráčů MLB. Jedná se o jednu z největších sportovních událostí. Kvalifikací na WBC, které se uskuteční v příštím roce, začne pro český tým mise s názvem Road to Tokio 2020. Reprezentace si dala za cíl postoupit na letní olympijské hry do Tokia, kam se má vrátit také baseball. A bude to pořádná prověrka! „Soupeři jsou těžcí a velmi dobře rozehraní, což bude pro nás velký handicap. Ten se však budeme snažit co nejvíce eliminovat,“ tvrdí Michal Müller, manažer české reprezentace.

Rozhodující část přípravy se zajišťuje v Arizoně. Tam odlétá český již dnes (8. Března) a bude tam až do 14. března, poté se přesouvá do města Mexicali. S kým se například český tým v rámci přípravy střetne? Přímo s týmy z MLB – Milwaukee Brewers, Chicago Cubs a San Francisko Giants.Přesněji se jedná o spring tréninkové týmy. Jsou v nich hráči, kteří bojují o sestavu do MLB. Není jisté, jací baseballisté proti nám nastoupí. Každý tým tam má 60 až 80 hráčů, kteří se snaží všechny přesvědčit, že by se měli dostat do 40 členné základní sestavy,“ říká Michal Müller, manažer české reprezentace, který je v denním kontaktu s hlavní trenérem Mikem Griffinem.

Zápas před 30 tisícovým kotlem!

Po přípravných zápasech čeká reprezentaci přesun do Mexika a kvalifikace na WBC. „Mexičani jsou na nás pořádně nažhavení, dokonce rozšiřují kapacitu svého stadionu. V Mexiku na nás bude čekat třicetitisícový kotel,“ říká Müller. Češi sehrají zápas s Mexikem 18. března, zápas začne kolem čtvrté hodiny ranní středoevropského času. Finále je na programu v neděli 20. března. Vítěz postoupí do hlavního turnaje WBC v roce 2017.

 

Program přípravných zápasů

10. března ČR vsMilwaukee Brewers

11. března ČR vs Japan Team

12. března ČR vs Francie

13. března ČR vs Chicago Cubs

14. března ČR vs San Francisko Giants

 

World Baseball Classic

8 největší mezinárodní sportovní turnaj na světě

885 tisíc fanoušků navštívilo minulý ročník World Baseball Classic

Do 200 zemí světa šly televizní přenosy z WBC

 

Kvalifikační skupina 2

(17. až 20. března), Mexicali

- Česká republika, Německo, Mexiko, Nikaragua

 

Kvalifikační skupina 3

(17. až 20. února), Panama City

- Kolumbie, Francie, Panama, Španělsko

 

Kvalifikační skupina 4

(22. až 25. Září), Brooklyn, New York

- Brazílie, Velká Británie, Izrael, Pakistán

 

Zdroj: ČBA Baseball.cz

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =