Leave it all on ASHfield

Marek Černý - nastaroval kariéru rozhodčího

Nový talent v řadách Baseball clubu Blesk: Marek Černý

9.7.2024 Klub | autor: Aleš Procházka

Baseball club Blesk má novou hvězdu. Patnáctiletý Marek Černý, hráč mládežnické kategorie U18, dosáhl významného milníku ve své baseballové kariéře – získal oficiální licenci rozhodčího pro utkání od mládeže po 1.ligu českého baseballu.

Marek začal s baseballem ve svých 12 letech jeho a talent pro složitá pravidla baseballu byl ihned patrný. S pílí a odhodláním se stal pevnou součástí týmu Blesk a jeho zápal pro hru a neutuchající touha po zlepšení ho rychle přivedly k dalšímu kroku v jeho kariéře – k roli rozhodčího.

Získání licence rozhodčího ve věku pouhých 15 let je neobyčejný úspěch, který svědčí o Markově vytrvalosti a lásce k baseballu. Proces nebyl jednoduchý – vyžadoval hodiny studia pravidel, praktický výcvik a absolvování náročných zkoušek nejen v praxi. Marek však svým úsilím a odhodláním dokázal, že je připraven na tuto výzvu.

"Je to pro mě velká čest a zodpovědnost," říká Marek o své nové roli. "Rozhodování na hřišti vyžaduje nejen znalost rozsáhlých pravidel, ale i schopnost rychle reagovat a udržet klid v napjatých situacích. Jsem opravdu rád, že mohu přispět k rozvoji našeho skvělého sportu i z této pozice."

"Mára, je příkladem pro své vrstevníky i mladší hráče v klubu. Jeho úspěch ukazuje, že s tvrdou prací a vášní lze dosáhnout velkých věcí, ať už jako hráč nebo jako rozhodčí. Náš klub je na něj právem hrdý a těší se na jeho další úspěchy na hřišti i mimo něj." Komentuje Márovu novou kariéru Aleš Procházka, manažer týmu U18, za který Marek současně hraje. 

FOTOGALERIE