Leave it all on ASHfield

Na Ashfieldu proběhl příměstský tábor

s baseballovou tématikou
29.8.2014 Klub | autor: Petr Dvorský
První "baseballový" příměšťák je za námi.

Baseball, dračí lodě, lezení na umělé stěně, celodenní výlet, výroba hraček ze dřeva, soutěže - to vše zažilo 28 účastníků prvního příměstského tábora zaměřeného prvoplánově na pálkovací hry.

Tábor se konal ve dnech 18.-22.8. Základnou mu bylo v pondělí a další dny dětské baseballové hřiště u Ashfieldu. Další místo, kde tábor probíhal byla jablonecká přehrada, kde díky vstřícnosti a ochoty RK Dragons jsme celé úterní odpoledne pádlovali na dračí lodi. Středu děti po baseballovém dopoledni celé odpoledne strávili v lezecké aréně firmy Makak, kde pod dozorem instruktorů zdolávali strmé stěny arény. Na čtvrtek byl naplánován celodenní výlet do firmy Detoa v Jiřetíně p.Bukovou, kam jsme došli pěšky ze Smržovky přes vyhlídku Finkenstein. V samotné továrně nám byla ukázána výroba dřevěných hraček a komponentů ze dřeva. Pro prohlídce výroby děti včetně obou asistentů Lukyho a Zdendy si vyráběli vlastní hračky a další divotvorné výrobky ze zakoupených dřevěných komponentů. Pátek po dopoledním bloku s baseballem proběhli po obědě testy všech účastníků, jejichž výsledky se porovnali se vstupními testy z pondělního dopoledne. Testoval se běh po metách a hod na dálku. V běhu po metách se všichni zlepšili, v hodu hodilo dále 80% dětí.

Stravování probíhalo v Eurestu v učňáku, byl zajištěn pitný režim a i doplňkové svačiny. Velké poděkování patří oběma asistentům Lukášovi Roubíčkovi a Zdendovi Machačkovi. Dále důležitou roli sehrál tým maminek (Iveta, Martina, 2 Gábiny, Petra), které přinesly klid a mateřskou pohodu do dětských duší. A nesmím zapomenout na krásné počasí, které přálo tomu, že jsme kromě dvou odpoledních bloků (naplánovaných) mohli všechny aktivity provádět venku.

A co příští rok? Nové nápady jsou, ale počkejme na únor-březen 2015 ...

Petr Roubíček

Fotky z tábora: http://baseball-blesk.rajce.idnes.cz/Primestsky_tabor_Blesk_2014

FOTOGALERIE