Leave it all on ASHfield

„Našim členům a fanouškům“ aneb slovo předsedy klubu"

18.2.2017 Klub | autor: Aleš Procházka

Rok 2017 je rokem bohatým na významná výročí v historii našeho klubu. 25 let vzniku Baseball clubu Blesk Jablonec nad Nisou z.s. a 30.ročník původně baseballového a dnes slowpitchového turnaje O jabloneckého klokánka.

Je to i rok, kdy jsme se rozrostli o softballový tým žen po dohodě a přestupu z Patriots Liberec, který je veden zkušenou dvojící trenérů.

V soutěžích se letos představí 7 týmů Blesku.

Muži A budou hrát 1. Ligu s cílem probojovat se do play-off a tam postoupit co nejdále. Muži B si zahrají oblast.

Mládežnické týmy U7, U8, U10 a U11 budou hrát jak v oblasti, tak ve svých kategoriích se budou účastnit pohárů ČBA a pokud se kvalifikují i Mistrovství ČR. Dále se zúčastní Superpoháru U10, FirstCupu U8 a Back2School U11.

Softballový tým žen bude hrát 3.ligu.

Zimní příprava všech sedmi týmů v tělocvičně je v plném proudu. Je prokládána posilovnou, běžkami, hokejem, přípravnými zápasy a turnaji v halách.

Kvalitní příprava a výsledky nejdou bez kvalifikovaných trenérů, kteří investují čas a prostředky do trenérského vzdělání. Proto v březnu se 8 z nich zúčastní školení III.třídy a úrovně Rookie.

Domácí hřiště - Baseballový areál Ashfield - i v letošním roce chceme podle finančních možností areál rekonstruovat a vylepšovat. Dále si vedení klubu vytknulo nemalý cíl, a to postavit vlastní clubhouse a novou tribunou  (http://www.baseball-blesk.cz/Klub/Budoucnost-na-Ashfieldu-pro-cleny-a-fanousky-klubu ).

Fanoušci – desátý hráč v poli - chceme zlepšit komunikaci mezi klubem a fanoušky, udržet vysoký standard průběhu a zábavy během domácích utkání. Všichni nadhazovači 1.ligy a my s nimi se už těší, až z tribuny uslyší „To nejdééé. Co ti jééé.“.

Bez peněz to nejde - významnou část finančních prostředků na chod klubu a údržbu Ashfieldu získáváme od Statutárního města Jablonec n.N. (letos nově ve formě tříleté dotace na roky 2017-19), dále z MŠMT, Libereckého kraje a sponzorské dary. Nedílnou a povinnou součástí jsou členské příspěvky ( http://www.baseball-blesk.cz/Klub/Prispevky ).

 

Přejme si, aby letošní rok a dalších 25 let bylo stejně úspěšných jako uplynulá léta, aby nás bylo hodně zapálených, kteří s úsilím a chutí budou dále rozvíjet náš Baseball club BLESK.

 

 

Jirka Roubíček 

Předseda klubu

 

 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =