Leave it all on ASHfield

Školení rozhodčích III. třídy

pro zápasy ČML
17.1.2012 Klub | autor: Petr Dvorský
Jedním z reglementů ČBA pro soutěže ČML a Extraligu je, že každý tým účastnící se těchto soutěží je povinen proškolit a nasazovat do víkendových zápasů 2 rozhodčí.

Jelikož není v moci klubu tuto povinnost někomu přikázat, žádáme každého, kdo by měl o pískání zájem, aby se přihlásil někomu z vedení klubu. Poplatky za kurz, stravné a nocleh jde z účtu klubu. Odměna za odpískaný každý zápas v ČML je 500 Kč pro každého rozhodčího.

Jelikož jsme v sezóně 2011 tuto povinnost nenaplnili, obdrželi jsme od ČBA pokutu 6.000 korun. Toto hrozí i v případě dalších sezón bez nasazování rozhodčích.
Zde je výzva ČBA ke školení:

Termín: 3.-4. března 2012, místo: Třebíč. Garantem školení je František Přibyl (ČBA), hlavním lektorem David Kulhánek (KR ČBA), hlavním organizátorem Pavel Jozek (Nuclears Třebíč).
Školení je OPEN. Doporučené zejména novým, oddílovým a oblastním rozhodčím. Hlásit se však mohou i stávající rozhodčí (!).
Cena školení je 300Kč (zahrnuje: zajištění lektorů, metodiku, prostory, videoanalýzu práce na domácí metě (novinka), pestrý program, souhrnné DVD ze školení (novinka), průkaz rozhodčího).
Program bude zaměřen na základy teorie a praktická cvičení a drily. Registrace posluchačů v SO 3.3.2012 v 9:00 hodin (areál Třebíč Nuclears, Na Hvězdě 1388).
Rámcový program:
*Praktická cvičení a drily: rozhodování situací na první metě, práce na domácí metě (+video)
*Teorie: základy první pomoci + legislativa, vybavení rozhodčího, vystupování rozhodčích, mechanika dvou rozhodčích, práce hlavního rozhodčího.
Praktická cvičení a drily budou probíhat (v SO 15:00 do 19:00 hodin, v NE od 9:00 do 11,30 hodin) v tělocvičně třebíčské Obchodní akademie, ul. Otmarova 1 (cca 200m od OA). Teorie (do 30 posluchačů) bude probíhat v baseballovém areálu Na Hvězdě (ul. Na Hvězdě 1388). Nad 30 posluchačů bude i teorie probíhat v třebíčské OA (bude upřesněno).
Ve věci ubytování a stravy kontaktujte přímo hlavního organizátora školení, Pavel Jozek: pjozek@also.cz. Ubytování je možno zajistit v blízkém okolí a to od 250Kč do 400Kč/noc. Strava přímo na hřišti Na Hvězdě - menu za 70Kč (večeře, oběd včetně polévky a nápoje 0,25l), snídaně 50Kč (raut).
Pozn.: lektoři školení se budou stravovat přímo na hřišti.
Přihlášky zasílejte do 20. února 2012 na email baseball@baseball.cz – uvést: jméno+příjmení, email, tel. číslo, oddíl (!oddílový rozhodčí!). Obdržíte potvrzení o převzetí přihlášky, plus číslo účtu a variabilní symbol, na který bude potřeba uhradit cenu školení (300,-Kč).