Leave it all on ASHfield

Zahájen prodej vstupenek

na 4. akademické mistrovství světa
2.3.2008 Klub | autor: Petr Dvorský
Pro: Baseballové oddíly ČBA

Praha 25. února 2008

Věc: Pozvánka na Akademické mistrovství světa (mimořádná nabídka pro oddíly ČBA)

Vážení přátelé,

dovolte, abych Vás i touto formou pozval na zápasy Akademického MS, které se uskuteční od 17. do 27. července v České republice.

Hodně informací najdete na nových internetových stránkách ubc.baseball.cz, navíc již od příštího týdne budeme rozesílat bulletin, který vás bude informovat o aktualitách. Přesto si Vás dovolím i takto přímo informovat o
některých aspektech MS.

Mistrovství se koná od 17. do 27. července.

Slavnostní zahájení se uskuteční 17. července v Ostravě. V Ostravě se bude hrát každý den nejméně do neděle 20. července. V Brně se na novém Městském baseballovém stadionu bude hrát od 18. července, až do konce turnaje.
V Olomouci, Blansku a Chocni se bude hrát nepravidelně podle konkrétního rozpisu. Finále se uskuteční 27. července v Brně, semifinále 26. července také v Brně.
Při účasti 12 družstev se odehraje 44 zápasů.
Není pochyb o kvalitě účastníků. Je naprosto jisté, že k nám míří ta nejlepší družstva, co tu kdy byla. USA budou obhajovat titul a jejich výběr má pověst toho nejlepšího družstva, které v Evropě hrálo. Z asijských supervelmocí dorazí Japonsko a Tchaj-wan. V této trojici je nutné hledat vítěze turnaje. Všechna tato družstva se účastní i
Haarlemského baseballového týdne a na MS se budou z Holandska přesouvat.

K absolutní špičce patří i Mexiko, Kanada, Dominikánská republika a Čína. Všechny tyto země jsou schopny přijet s výběrem aspirujícím na medaile. A tak se bohužel zdá, že brány semifinále budou pro všechna evropská
družstva (Litva, Bělorusko, Francie) nedostupná. Naší ambicí bude navázat na MS 2004, kde jsme porazili právě Mexiko a Kanadu.

Velkým otazníkem je účast Kuby. Komunikace není, mírně řečeno, snadná, a tak se stejně můžou přihlásit zítra jako nikdy. Jisté je, že bychom je zde rádi viděli, ale ne za každou cenu. Obdobná je situace s Venezuelou.
Bohužel je účast právě těchto potvrzených 11 zemí málo pravděpodobná, ke změnám určitě dojde (před týdnem se odhlásilo Chorvatsko). Z těchto důvodů je obtížné sestavovat rozpis, právě účast Kuby a rozdílný počet zápasů při účasti jiného počtu zemí je velkým limitem.

Vzhledem k unikátnosti turnaje stojíme před otázkami, na které neznáme odpovědi. Jednou z nich je počet diváků. Každý den bude v Brně a Ostravě na pořadu nejméně jeden, ale spíše dva atraktivní zápasy. Jsme schopni připravit dostatečnou kapacitu tribun, ale nechceme to dělat zbytečně. I
proto se na Vás obrazíme s exkluzivní nabídkou zakoupení si Vašeho místa na tribuně pro celé MS za 200,-Kč v Brně a/nebo 100,-Kč v Ostravě.

Zakoupením místa získáte jistotu toho nejlepšího výhledu na hřiště, včetně finále, semifinále a zápasů družstva České republiky. Ještě 40 minut po začátku zápasu bude Vaše místo rezervováno, takže nebudete muset
spěchat. Na Vaši rezervaci můžete navíc pozvat kohokoli dalšího. Nám tím pomůžete udělat si přesnější odhad zájmu o zápasy MS. Asi jediným negativem je, že budete muset při vstupu zaplatit základní vstupné do areálu.

Pracovní variantu ceníku vstupného najdete v přiloženém dokumentu. Naší prioritou je umožnit vstup na zápasy MS všem členům našeho hnutí, proto je zde rozdělení zápasů do tří kategorii. Ceník bude publikován po
upřesnění rozpisu, ale případné změny nebudou zásadní.

Místa je možné zakoupit bezhotovostním převodem na účet 172577623/0600 do 13. března nebo v hotovosti v sobotu 15. března od 9,30 hodin do 11 hodin v Praze (Parlament ČBA) u Lucie Vladykové. Prosíme o dodržení tohoto termínu, pokračování této nabídky nemůžeme garantovat.

S pozdravem

Petr Ditrich

ceník je možno stáhnout *scenik.doc z d es*