Leave it all on ASHfield

Změny v herním systému - 1. Liga

Letošní sezóna přinese několik zásadních změn v herním systému, a jelikož se nám Opening Day nezadržitelně blíží, je na čase si ty nejdůležitější změny představit.

15.3.2016 Klub | autor: Aleš Procházka

První změnou je název samotné ligy. Pro rok 2016 dostává liga nový název a mění se z původní Českomoravské ligy na 1. ligu. Dále se oproti loňské sezóně navýšil počet týmů v lize na 10. Čekají nás tak zápasy s nováčky Sharks Spálené Poříčí a zejména derby s libereckými Patriots, které bude zároveň vůbec prvním zápasem sezóny a to hned u nás na Ash Fieldu! Ostatní týmy zůstávají beze změny, těšit se tak můžete na všechny oblíbené soupeře z let minulých.

Letošní rozpis je kromě nárůstu počtu týmů značně ovlivněn i touhou propojit ligu s Extraligou více, než jenom na pár zápasů baráže pro 2 nejlepší týmy 1. ligy. Z těchto důvodů spolu soupeři v základní části hrají pouze dva zapásy – double na hřišti jednoho z týmů. Celkem tedy 18 zápasů, kdy s některými týmy bude Blesk hrát pouze venku a s některými pouze doma – to budou postupně Patriots Liberec, Sharks Spálené Pořící, Sabat Praha a Wolfs Domažlice.


Následně se liga rozdělí na vrchních 6 týmů a spodní 4 týmy. Blesk se chce rozhodně zařadit k té lepší šestce, ke které se v létě přidají dva poslední týmy z extraligy, a tato osmičlenná skupina mezi sebou odehraje rozšířenou baráž o extraligu. Systém bude stejný jako v základní části – každý s každým double na jednom hřišti, přičemž platí, že týmy které spolu hrály v základní části 1. ligy hrají v baráži na druhém hřišti. Po odehrání baráže mají první 4 týmy barážové tabulky právo postupu do Extraligy 2017.

Na podzim, kdy má již Extraliga konec z důvodu konání ME Mužů, odehraje 6 ligových týmů klasické playoff o vítěze 1. ligy. O systému Vás budeme ještě informovat.

Pokud vám to přijde příliš složité, stačí pravidelně sledovat naše stránky, kde se o všech nadcházejících zápasech Blesku včas dozvíte.

FOTOGALERIE