Leave it all on ASHfield

Zhodnocení klokánka 2014

od Martiny Procházkové
25.9.2014 Slowpitch | autor: Petr Dvorský

Letos připadla oslava ukončení baseballové sezóny v Jablonci nad Nisou na předposlední zářijový víkend. Tak jako každý rok si přišli nadšenci a milovníci pálkovacích her z řad profesionálů, ale i úplných amatérů (včetně žen a dětí) poměřit síly na nejkrásnější baseballové hřiště České republiky ve slowpitchovém turnaji. "Jablonecký klokánek" i letos přivítal okolo 130 hráčů, ale i nehrajících fanoušků se sešel slušný počet. Počasí nad očekávání přálo a tak byla klání na třech baseballových hřištích zahájena.

13. družstev se tak mohlo během dvou dnů utkat ve slowpitchových zápasech, pobavit se, protáhnout tělo a v duchu fairplay vyzkoušet na vlastní kůži, jak se asi cítí hráči baseballu při svých turnajích. Pro neznalé uvádíme, že pravidla jsou přeci jen oproti klasickému baseballu poněkud upravena a zjednodušena tak, aby se eliminovaly úrazy na minimum, a aby měli možnost hrát v jednotlivých družstvech proti sobě profesionálové společně s amatéry, ženami, dětmi atd. V této souvislosti bychom nad všechny vyzdvihli pravidlo číslo jedna, které se prolínalo celým turnajem a zní "Hrajeme pro radost, ne pro výhru za každou cenu".

Také v mezidobí jednotlivých zápasů si krátili hráči chvíle společně s fanoušky v příjemné atmosféře. Slunce krásně hřálo a vysloveně lákalo k ochutnávce dobrot připravovaných na grilu. Po skvělých výkonech a během sledování zápasů protivníků pak přišlo velmi vhod posilnění chlazeným pivkem (děti daly samozřejmě přednost raději Kofole). I vymýšlení strategií na soupeře do dalších her bylo poté, díky chutnému občerstvení, hned jednodušší.

Na všech hřištích se až do úplného konce bojovalo statečně a odhodlaně.
Ale jak už to odjakživa na turnajích chodí, z každého klání musí vzejít vítěz a poražený. Avšak, v případě "Jabloneckého klokánka", se snad ani družstvo na nejspodnější příčce výsledkové tabule necítilo jako poražené, protože zažít prima víkend s báječnou hrou ve společnosti příjemných a přátelských lidí je výhra sama o sobě. Navíc, jako bonus, obdrželo všech
13 zúčastněných družstev krásné skleněné ceny, jež budou minimálně do příštího ročníku připomínat všem, že sport se musí dělat srdcem a ne vždy je nejdůležitější vyhrát.
  
MP 
 
Vyšlo na webu www.cestujsdetmi.cz

Děkujeme Martině Procházkové z týmu Pizzaři za pěkné zhodnocení.

Aleš Procházka fotil, a ZDE je výsledek.

FOTOGALERIE