Leave it all on ASHfield

4.místo na MČR v T-ballu

ke stažení krátké video
3.10.2007 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
V pátek po obědě vyrazila z Jablonce šestičlenná skupinka hráčů do Loun, kde se připravovalo letošní mistrovství ČR ve stativovém baseballu. 6 je málo a tak jsme do akce přizvali i 3 „lyžaře“ – kluky, kteří mají T-ball jako doplňkový sport při našem klubu. Další 3 hostující Patrioti mohli dorazit až v sobotu ráno, a tak se i stalo.
Až v podvečer nás čekalo první utkání proti Wolfs Domažlice. Po výhře 17:4 se nám lépe dýchalo, věděli jsme, že nebudeme poslední ve skupině. Zápasem pravdy jsme pojmenovali utkání s Pipasem Brno. Počítali jsme, že to bude náš největší soupeř o třetí místo ve skupině. Zápas to byl dramatický, pipasové měli dobrý začátek. My jsme se chytali postupně, ale zato nekompromisně a vyhráli 18:12. Už v tuto chvíli jsme věděli, že favoritem naší skupiny je Kotlářka. Pražané se do nás zakousli hned od začátku a když jsme po třetí směně prohrávali 4:9 a poznali kvalitu soupeře, pustili jsme do hry 3 náhradníky a pohýbali sestavou. Se zápasem se nedalo nic moc dělat, prohra 4:16 nás nemrzela. Zato jsme si ale chtěli vyšlápnout na Black Hill Blansko. Blanenčáci sice prohráli s Kotlářkou jen 11:13, ale cosi nám říkalo, že by to mohlo jít. První směna vyrovnaná, od druhé jsme ale už byli o krok vepředu a pravidelně přidávali body. Škoda jen výstupu dvou moravských rodičů, kteří prohru nenesli dobře a nakonec si vylili vztek na rozhodčích, děcka si musela vyslechnout pár vulgarismů, hra byla často přerušovaná tajmy a protesty. Nám tato výhra 20:8 přinesla 2. místo ve skupině, a popravdě té pernější skupině. To už jsme měli takzvaně „splněno“ – umístit se v lepší polovině pavouka. Zároveň jsme měli jistotu, že v semifinále narazíme na Draky Brno. Draci si ze skupiny přinesli impozantní skóre 87:1. Když jsme jejich hru viděli, bylo nám jasné, že cesta do finále je pro nás zavřená. Dali jsme si následující cíl: udělat alespoň 2 doběhy (o 100% víc než 4 ostatní týmy před námi) a nedostat 20. První bod nám přišel hned v prvním a druhý ve třetím inningu. To už jsme ve hře zase točili všechny kluky a slečnu, ať se s draky seznámí. A tak prohra 2:22 vlastně znamenala splnění cíle, dračí dohrávka se třemi body byla už jen kvůli tomu, aby si zahrála i lavička..
Herně dobře se jevila Technika Brno. Náš soupeř v boji o bronz. Tým vedl Rick Jacques, bývalý headcoach nároďáku mužů a i Draci říkali, že hrají hodně baseballově. Byla neděle, a to byla asi naše největší svízel. Naši borci, v předchozích zápasech překypující skvělými zákroky a razantní pálkou, jakoby v den volna vyčpěli, často zmatkovali. Ale i tak velice napínavý a do 4. směny vyrovnaný zápas nakonec zaslouženě vyhrála Technika.
Finále mezi Draky a Kotlářkou jakoby ani nebyl týbol ale žákovský baseball. Tyto dva týmy jsou o několik kroků před ostatními zúčastněnými. Zvláště z Draků čiší jistota a přehled a proto i tento duel vyhráli.
My jsme dozajista předvedli pěknou hru, za výsledek se stydět nemusíme, naopak zařadí se (i díky hostujícím playerům) mezi naše nejlepší umístění z vrcholných soutěží. Za námi skončila například Krč, Pipas i Blansko, tedy kluby které hrají pravidelné soutěže v této kategorii. Poděkování za výkon patří všem, mnozí se blýskli dobrými zákroky, nejlepším hráčem Blesku byl nakonec vyhodnocen Lukajda Roubíček, první metu skvěle hrál Kája Riedl, na dvojce se uplatnil Míša Řehoř, nástupem do utkání vždy všechny pobavil Áda Weiss.

Krátké video je ke stažení *wfiles/blesk_cr.wmv zdew*

Sestavu tvořili:
Marek Chlup
Vašek Fišer
Kája Riedl
Míša Řehoř
Lukajda Roubíček
Áda Weiss
Zděnda Bláha (lyžař)
Tomik Morávek (lyžař)
Davídek Balický (lyžař)
Ferda Kříž (Patriot)
Tomik Buchta (Patriot)
a slečna Lenka Fiklová (Patriotka)