Leave it all on ASHfield

MČR v T-ballu

23.6.2009 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
I letos se naši hráči zúčastnili mistrovství ČR ve stativovém baseballu. Vloni jsme vytvořili společný tým s Patrioty pod naší hlavičkou, letos se situace obrátila a do pavouka turnaje byli přihlášeni liberečtí.

Náš klub v tomto společném týmu zastupovali Michal Dimmer, Honza Kovač, Ondra Vlášek a Marek Chlup. Mára je tak napůl Českodubák a měl s sebou ještě dva spoluhráče z Mariners Český Dub. Druhou polovinu pod vedením Jindry Drábka dodali Patrioti.

Turnaj se odehrával na třech hřištích Tempa Titans Praha do pátku 19. do neděle 21.června.

V pátek se ještě zcela nesehraný tým postavil v základní skupině proti specialistovi na žákovský baseball, Pipasu Brno. Zápas to byl vyrovnaný, naši doplatili na nezkušenost ani ne tak při hře, jako v ukončování hry ´na kopci´, tady nás soupeř vždy doběhl a dařilo se mu přidávat mety. Přišla prohra s Pipasem 12:19. Následující utkání bylo proti favorizované Kotlářce, a výsledek tomu taky odpovídal - 4:25.
V sobotu jsme tým trochu přeházeli, abychom především posílili střed vnitřního pole, a to neslo své ovoce. Poměrně jednoduše jsme porazili Klasik Frýdek-Místek 19:7 a hned nato Arrows Ostrava 10:8 ve velmi vyrovnaném a vypjatém zápase. Kluci byli jako pokropeni živou vodou, hráli velice dobře jak v poli tak i na pálce. Na závěr dne jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři, Olympii Blansko. Hrál se nebývale ofenzívní baseball, po čtyřech směnách bylo skóre na 18:18, respektive všechny směny končily remízou. Až v posledním, pátém inningu, soupeř doběhl 5x a my v dohrávce zatím jen 2x, ale při jednom autu byly obsazeny druhá a třetí. Stačil jeden ´šťouch´ a bylo nejmíň vyrovnáno. Jenže jak to tak chodívá, dva z nejlepších pálkařů byli za sebou chyceni ze vzduchu a byl konec. Kluci posmutněli, ale nebylo co vyčítat.
V neděli zbývalo sehrát utkání se Skokany Olomouc. I tento duel společná sestava naší malé oblasti sehrála dobře a vítězstvím 26:21 se umístila na konečném 9. místě ze 16 účastníků mistrovství.