Leave it all on ASHfield

Mladší žáci mají za sebou víkendový pohár

už i s fotkama
5.6.2007 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
Od pátku 1.6. do neděle 3.6. si to na Krči rozdalo 10 týmů baseballových benjamínků do 10ti let v rámci Českého baseballového poháru ml.žáků.

Pro ty méně v obraze se hraje ze stativu na 7směn nebo 1hodinu s omezím 5ti bodů ve směně na hřišti rozměrů pro žákovský baseball nebo softball.

Stativ umožňuje rychlý spád hry, nejsou káčka, ani BB a většinou se stihlo odehrát všech 7 směn před časovým limitem.

Jablonecký tým složený ze 6ti bleskáčů, 4kluků sjezdařů (kteří to mají jako doplněk letní přípravy) a 3 libereckých patriotů byl nalosován do, na první pohled, silnější skupiny. A výsledky turnaje nám daly za pravdu. Vždyť v každém utkání o umístění kromě finále vždy vyšel vítězně tým z naší skupiny, nás nevynímaje. Důkazem je níže uvedený odkaz na celkové výsledky.

První pohárové utkání (a pro 7 bleskáčů první v životě!!!) jsme v pátek navečer sehráli s vrstevníky z Techniky Brno. První směna – Blesk 5 doběhů při 2 autech (uplatněno omezení 5ti bodů v jedné směně), Technika 2body. Parádní nástup do utkání. Byly slyšet i mohutné hlasivky našich povzbuzujích rodičů. Pak přišel zlom a my začali pouze paběrkovat v jednotlivých směnách ke konečnému číslu 10ti doběhů.

Soupeř do 6.směny posbíral 12 doběhů a pokud bychom v 7.směně mu povolili méně jak 3 body, tak bychom šli ještě na pálku a zkusili si 5ti doběhy vynutit extra inning.

„Technici“ šli jasně za vítězstvím – 7 pálkařů = 5 doběhů a celkové skóre 17bodů a konec utkání.

V sobotu dopoledne nás čekala Kotlářka, jeden z favoritů turnaje. Pocit vedení v zápase jsme si okusili pouze v první směně, kterou jsme vyhráli 3:2. Pak „Kotelníci“ naložili pod kotel a nám neumožnili ani jeden!!! doběh perfektní hrou v poli, kterou jsme my „podpořili“ odpaly přímo na „chlapa“ v poli. Konečný účet zápasu 3:17 pro Kotlářku.

Krč „A“ nás čekala v sobotu po obědě a zřejmě domácí si dali o knedlík navíc než naši borci. Vlítli na nás a v půlce to bylo o 7 bodů, kdy nám šlapali pouze první 4 hráči v line-upu (Machačka, Riedl, Roubíček, Chlup). Bohužel spodní půlka line-upu si vybírala nováčkovskou daň a „domů“ nedoběhla. Konečný výsledek 14:5 byl relativně milosrdný a měl nás nabudit na brněnské Pipas, kteří také do té doby neuhráli jediné vítězství v naší skupině.

14 : 12 = to je konečný výsledek utkání s Pipasem po 8. směně. A hádejte pro koho? Kdo mě potká, tak uvidí, že mi přibyla nová vlna šedin ve vlasech. O tyto změny se „zasloužili“ výše jmenovaní hráči z horní poloviny line-upu, kteří měli zúročit již určité zkušenosti, ale místo toho se hlavně v poslední 8.směně změnily z „vlka v beránka“. Na soupeřovi 2 doběhy v nastavené směně jsme vyšli naprázdno a skončili na pátem, posledním místě ve skupině.

Po zápase jsme plejerům promluvili lehce do duše, že nás jako trenéry nemrzí ani tak výsledek utkání, ale předvedený výkon a přístup.

V neděli si kluci a jedno devče naše slova zřejmě vzali k srdci a v utkání o celkové 9.místo jsme vymazali Skokany z Olomouce 18 : 0, když soupeř dosáhl za celé utkání pouze 5ti met. Po utkání jsme si s „jumpery“ dali ještě přátelák a v pohodové atmosféře jsme převzali cenu za 9. místo a Zdeněk Machačka cenu MVP Blesku během turnaje.

Rád bych ještě touto cestou poděkoval Vláďovi z Patriotů za spolucoaching, Blance Ouvínové za poskytnuté větší auto na sobotu a Petrovi Probstovi za velké auto na neděli, Jardovi Morávkovi za au-pair některých hráčů, Martině Weissové za organizaci pálkařů v dugoutech během utkání.


Kompletní výsledky ČBP ml.žáků najdete na:
http://www.baseball.cstv.cz/foto/vyslCBPml.zaci.pdf

...a nezbytný krátký komentář po utkání


Black Glasses Funs komando


Blesk t-ball tým 2007


doběh sjezdaře Zdendy Bláhy


Honza Ouvín řečený Ouvas a jeho málem překousnutý jazyk


Kája Riedl


Lukajda Roubíček a jeho nápřah k bombě


Mára Chlup´s Swing


vzorný došvih Káji Riedla


že by nový Barry Bonds - Áda Weiss (6let)
Petr Roubíček
„o něco více šedivý coach“