Leave it all on ASHfield

T-ballisté vyhráli Bronzový superpohár !!!

v Mladých Bukách
4.5.2010 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
Sobotní den v mladobuckém pálkařském areálu patřil mládí. Na dvou hřištích se od dopoledních hodin odehrávala veliká T-ballová bitva, tzv. Bronzový SUPERPOHÁR žáků do 10-ti let.
Turnaj byl prvním stupněm v největším T-ballovém turnaji v Evropě, který nese jméno SUPERPOHÁR T-ball 2010. Jeho pokračováním bude Střbrný SUPERPOHÁR, který se v naší oblasti bude hrát první červnový víkend v Chocni a Zlatý SUPERPOHÁR, který má termín 12.-13.6.2010 a bude hrán v Praze na Tempu (Libuš), a právo na účast v něm získají první čtyři týmy z každého dílu Stříbrných SUPERPOHÁRŮ.
V sobotním turnaji na sebe narazila družstva Sparks Mladé Buky, Rytíři Trutnov, ZŠ Žacléř, Klackaři Kostelec nad Orlicí, Patriots Liberec a Blesk Jablonec nad Nisou.
Počasí, ač se zrána nezdálo nijak přívětivé, pálkovacím hrám vyloženě přálo a tak v arálu bylo nejen početné zastoupení hráčů, ale i fanoušků (rodinné klany se předvedly v kompletních sestavách).
Boje ve skupinách hned od prvních zápasů přinesly několik překvapivých výsledků. V první skupině se domácím Sparks nepodařilo porazit ani jednoho soupeře, a ti si tak uzavřeli cestu do semifinále.
Ve druhé skupině outsider ze Žacléře zdolal po boji Rytíře z Trutnova a zamotal skupinu hned od prvního zápasu. Ve druhém utkání si Rytíři překvapivě poradili s ambiciozním týmem z Liberce a tak o pořadí ve skupině rozhodoval až polední zápas mezi Patriots Liberec a ZŠ Žacléř. Výsledek byl předpokládaný a čekalo se pouze na bodový rozdíl, který by rozhodl o postupujících do semifinále. Patrioti však měli s nadšeným týmem ze Žacléře lehčí potíže a výsledek s „těsným“ rozdílem poslal do čela skupiny Rytíře Trutnov a Patriotům zajistil druhé postupové místo.
Finále první skupiny, mezi již jistě postupujícími, obstaraly týmy Blesk Jablonec a Klackaři Kostelec nad Orlici. Blesk (nutno podotknout, že tým Blesků byl doplňován hráči z Rytířů či Žacléře, neboť vysoká nemocnost srazila počet jeho hráčů na 8) si po velikém boji zajistil postup z prvního místa do semifinálového derby s Patriots Liberec, a na Rytíře se už těšili Klackaři.
Jedinný „místní“ zástupce ve finále – Rytíři si v zápase s Klackaři vybrali slabou chvilku a jasným postupujícím do finále, v zápase plném chyb a zmatků, se stali kostelecčtí. Druhé semifinálové „severočeské“ derby pro sebe vítězstvím nad Patriots rozhodli Bleskové z Jablonce.
A tak se stalo, že na sebe v závěrečných bojích narazily týmy:
• o konečné páté místo - ZŠ Žacléř a Sparks Mladé Buky, kdy domácí už nenechali nikoho na pochybách, že jsou zkušenějším týmem.
• o konečné třetí místo, kdy Rytíři potvrdili, že si s Patrioty umí poradit (za nadšeného povzbuzování fanoušků).
• o vítěze Stříbrného SUPERPOHÁRU – Blesk Jablonec a Klackaři Kostelec nad Orlicí, kdy Bleskové, za vydatné pomoci dvou dam z Rytířů Trutnov, v pohledném zápase plném koučovských fíglů a pěkných zákroků, vybojovaly první místo.
Turnaj byl opravdovým festiválkem dětského baseballu (či T-ballu, když chcete) a můžeme jenom doufat, že bude mít v dalších letech pokračování. Vždyť věk některých hráčů, převážně z Rytířů Trutnov, dává naději, že tato generace může na takovémto turnaji hrát v podobné sestavě ještě dalších 5 let.
Výsledky a adresy na fotogalerie z turnaje: www.rytiri-trutnov.cz, či na spřátelených webových stránkách.

Roman Klempíř