Leave it all on ASHfield

T-ballový šampionát v Šumperku

Blesci na 6. místě !
26.6.2006 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
V čase krátce před prázdninami se každý rok koná turnaj o mistra České republiky ve stativovém baseballu, neboli T-ballu (či Tee Ballu). Vloni jsme byli pořadateli my, letos byl vybrán klub Cannibals Šumperk.
Turnaj byl zahájen již v pátek odpoledne, skupinu A tvořily týmy Blesk Jablonec, Cannibals Šumperk, Draci Brno a Kotlářka Praha. Do skupiny B byly přiřazeny týmy Altron Krč, Olympia Blansko, Skokani Olomouc a Třebíč Nuclears. My jsme po asi 4 a půl hodinové cestě zahájili účinkování proti Kotlářce. Abych se při dalších popisech průběhů zápasů často neopakoval, hned ze začátku proto píšu toto: slabé začátky, dobré konce všech utkání. Takže na rozjezd turnajem po třech směnách 2:8, konečné skóre 6:13. Druhý zápas proti Drakům jaksi naznačil, kdože bude letos nejlepším. V prvních čtyřech směnách jsme dostali vždy po 5 dobězích, zbylé dvě jsme už dokázali ustát. Prohra se čekala, bylo to 7:20. Třetí zápas ve skupině už řešil jen to, ze které pozice půjdeme do bojů ve druhé části turnajového pavouka. Místní kanibalové na nás vlítli v prvních třech innincích po 5 bodech, zatímco my jsme si v prvních dvou ani neškrtli, ve třetí korigovali o 2 doběhy. Když už to vypadalo na debakl, přišly ony pěkné chvíle a kluci s úsměvy na tvářích běhali po metách až domů a v šesté směně se podařilo skóre srovnat na 17:17. Soupeř ale v dohrávce uhrál bod a poslal nás do souboje se třetím z vedlejší skupiny, s Třebíč Nuclears.
Po všechny tři dny mistrovství panovalo v Šumperku dusné horko, slunce pálilo a my jsme museli kluky neustále upomínat k pití, namáčení čepic a pobytu ve stínu. Třetí zápas soboty jsme začali klasicky, po dvou směnách 4:10. Následovalo ale 4x5 doběhů a vítězství 24:20.
Neděle 11.30 hodin, duel o 5.-6. místo. Nošení dříví do lesa, slabá pálka a chyby v poli na začátku, po dvou 0:7. Před poslední, šestou, směnou jsme skóre stáhli na 10:14 a nedovolili soupeři dále skórovat. Nabídnutou šanci alespoň ke srovnání jsme nevyužili, bodovali jen jednou a prohra 11:14 nás zařadila na konečné 6. místo.
Po dvou po sobě jdoucích osmých místech je to zlepšení, alespoň výsledkově. Samozřejmě se nemůžeme srovnávat s kluby s větší základnou, ale hlavně s těmy, které hrají pravidelné oblastní soutěže, jejich hráči jsou vyhraní, mají větší přehled, nezmatkují tolik. I v naší hře se objevily pěkné baseballové momenty mnohých, bohužel ale vyváženy nepřesností nebo nedisciplinovaností, hlavně na pálce. Tyto situace vedly k občasným ztrátám hlasivek a nervů kaučů.
Mistrem republiky se stali Draci Brno, ve finále zdolali Kotlářku. Bronz brala Krč, dále se umístila Olympia Blansko, Cannibals, za námi Třebíč a Olomouc. Všechna 4 družstva naší skupiny obsadila v konečném účtování vrchní příčky obou částí pavouka, měli jsme tudíž horší pozici, v případě nasazení do druhé skupiny by šance být do 4.místa byla mnohem vyšší. Nestalo se tak, každému tedy patří to jeho umístění.

Sestava: Mára Chlup, Dan Weiss, Kuba Roubíček, Lukajda Roubíček, Kája Riedl, Vojta Vais, Dan Véle, Máťa Chaluš, Míša Řehoř, Zděnda Machačka a Štěpa Ondřej
Coachové: Roubíček Brothers
Zápis: PetrDv
Foto: Martina Weissová
Maskot: Adámek

Slavnostní zahájení, nástup všech týmů


Úvodní zápas proti Kotlářce


Příprava do zápasu, dobré rady od kauče


Vařili nám v penzionu Pod Hájem


Odpal proti lidožroutům


Přebírání cen od prezidenta ČBA Petra Ditricha


Snad jim to vydrží pospolu


Valná hromada po turnaji