Leave it all on ASHfield

Týbálek - liberecký turnaj

ve stativovém baseballu
10.12.2011 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
Minulý víkend se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje v T-ballu v areálu liberecké Tipsport Arény. Turnaj si zahrálo 5 týmů, dva dodali Patrioti Liberec, třetím jsme byli my a další dva týmy se rekrutovaly ze dvou libereckých základních škol.
Nešlo o typický T-ball, tedy baseball s odpaly ze stativu, ale o nejjednodušší možnou variantu tzv. školního baseballu. Nehraje se na auty dle daných baseballových pravidel, nýbrž na zastavení hry příhozem do středového kruhu a uložením míče na stojan. Poté se eliminují nucení běžci kteří nestihli svou další metu. Chvíli nám trvalo, nežli jsme si na tuto verzi zvykli, všichni naši soupeři byli připraveni předem. Největší naší slabinou ale byly odpaly ze stativu. Paradoxně ne že bychom pálili nějaké ´čudly´, ale naopak silný a vyšší odpal který zasáhl strop nebo přepážku pod ním automaticky pálkaře autoval.
Turnaj měl spád a zápasy ´odsejpaly´, všichni se bavili. Škoda jen, že se nám podařilo vyhrát jen jeden ze čtyř zápasů. Obsadili jsme konečné 4. místo a vyhráli medovníkový dort.

*whttp://www.patriots.cz/tybalek-predvanocni-turnaj-zna-sveho-viteze-1-1704947930.htm Zde můžete shlédnout fotografie z turnaje w*