Leave it all on ASHfield

Žákovský turnaj Jablonec ´07

6.ročník žákovských turnajů - zhodnocení
4.9.2007 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský
Víkendový „6.ročník žákovského turnaje – Jablonec ´07“ je za námi. Prvně jsme jej zařadili do kalendáře jako T-ballový. Myslím, že toto rozhodnutí nebylo špatnou volbou. Jednak má stativový baseball pěkný spád, jednak je radost dívat se na některá děcka jak s přehledem hrají a pak i to důležité, zúčastněné týmy se takto připravovaly na mistrovství republiky, které proběhne za tři týdny v Lounech.

Děkujeme všem těm, kdož naše pozvání přijali. Turnaj proběhl za účasti SaBaTu Praha, Altronu Krč, Techniky Brno, softballových Klackařů z Kostelce nad Orlicí a domácího Blesku. Na poslední chvíli se odhlásili Patrioti, nedali dohromady děti.

Hrálo se v rychlém sledu, žádné prostoje, jen v jednu sobotní chvíli nás zastavila přeháňka. Asi po půlhodině a vysušení hřiště se opět hrálo, plocha byla v tu chvíli měkčí, ale dobře hratelná.

Zápasová skóre nejsou až tak důležitá, většina dětí hrála s radostí aby se pak upřímně radovala z výhry nad soupeři. Absolutně nejvíce radosti si nadělila Technika, neprohrála ani jediný zápas. Po vzájemných duelech ve skupině vykrystalizovaly dvě dvojice do závěrečných soubojů o pořadí v turnaji, tou o 3. místo byla Krč a SaBaT. Tým z Tróji oplatil Altronu porážku ze skupiny a obsadil místo „na bedně“. Podobně se jevilo i finále, kde asi do poloviny pěkného a dramatického zápasu vedli Blesci nad Technikou, pak ale přišlo několik směn v řadě bez bodu a v závěru vydařeného finále „technicky“ zdatnější Technika přehoupla skóre na svou stranu a tak to i zůstalo.

Zdá se, že týmy, které přijely na přípravu před republikou, byly spokojeny. Spokojeni snad nakonec budou i Klackaři, kterým se nepodařilo žádné utkání vyhrát. Odlehčením turnaje byly dva bloky dovednostních soutěží.

Pořadí v turnaji:
1. Technika Brno
2. Blesk Jablonec
3. SaBaT Praha
4. Altron Krč
5. Klackaři Kostelec

*k v odkaze Fotogalerie je spousta fotek z turnajek*