Leave it all on ASHfield

Americká posila se osvědčila

Uplynulý víkend se v krásném areálu v Praze Krči konal další ročník tradičního Prvního jarního homerunu, jehož se stejně jako loni zúčastnili i jablonečtí baseballisté, poprvé však v čele s novou posilou Rampi Gulatim.
18.4.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Uplynulý víkend se v krásném areálu v Praze Krči konal další ročník tradičního Prvního jarního homerunu, jehož se stejně jako loni zúčastnili i jablonečtí baseballisté, poprvé však v čele s novou posilou Rampi Gulatim.

Turnaj funguje jako přípravný před baseballovou sezonou, podle toho také vypadaly i sestavy na některá utkání, a proto nejsou výsledky až tak důležité. Prioritou bylo letos především to, že Rampi dostal před sezonou šanci poznat jednotlivé hráče a udělat si obrázek o stavu týmu, jenž si letos dal za úkol postoupit do extraligy - nejvyšší soutěže v ČR.

Týmu nevyšel začátek turnaje, v pátek podlehl nejprve extraligovému celku SB Rýchory 0:7 a reprezentaci "18" těsně 6:7.

Vše si však hráči Blesku vynahradili v sobotu, kdy ( stále ještě v rámci základní skupiny ) nejprve jasně přehráli Krč "B", aby posléze ukázali všem, že letos se s nimi bude muset počítat. Extraligový tým Tegola Praha v prvních šesti směnách k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli 6:4.

V závěrečném vystoupení v neděli po boji, kdy již jabloneckým docházely síly ( jednalo se o první akci Blesku v letošním roce), hráči nestačili na tým Moskvič Moskva poměrem 4:5.

Součástí turnaje byla i speciální prémie pro kohokoliv, kdo na hřištích v Krči odpálí jako první míček až za plot - homerun. V průběhu všech klání se to povedlo pouze naší posile - Rampi Gulatimu, který tak získal prémii 1000,- Kč.

Rampi zjistil, že určitě má na čem v týmu pracovat, ale zároveň že pár věcí je již na velice dobré úrovni, velice ho potěšil výkon v utkání s Tegolou Praha. Poslední dva týdny před začátkem soutěže tak budou patřit především tvrdému tréninku.

Ten však bude vyplněn milou a příjemnou akcí, kterou bezesporu bude benefiční utkání Bongo Liberec - Blesk Jablonec, které se koná v neděli 21.4.2002 v 15:00 a jehož výtěžek půjde na jabloneckou nemocnici. Všichni jste srdečně zvání, jídla a pití bude určitě dost!!!