Leave it all on ASHfield

Ani solidní výkon na Třebíč nestačil

Proti extraligovým Nuclears vyšel Blesk naprázdno a nyní má čtyři prohry v řadě.

6.8.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Letní soboty v Jablonci již tradičně patří baseballu a jinak tomu nebylo ani 4. srpna. Jablonečtí baseballisté na domácím Ash Fieldu přivítali nejtěžšího soupeře z celé nadstavby Třebíč Nuclears. Soupeř ze západní Moravy přicestoval s kádrem posilněným o několik amerických hráčů a domácí tak nečekal jednoduchý úkol.

Do prvního zápasu nastoupil za Blesk na nadhazovacím kopci Lukáš Roubíček a vedl si skvěle. Ve spolupráci se solidní obranou dokázal extraligovou Třebíč držet pět směn bez bodu. Následně se však projevil již tradiční problém jabloneckého celku, nedostatek náhradníků na nadhoz. Nuclears tak dokázali během tří směn zaznamenat 14 bodů, na které Blesk nedokázal reagovat, a utkání tak skončilo po osmi směnách za stavu 14:2 pro hosty.

Druhé utkání se neslo ve velmi podobném duchu. Díky kvalitnímu výkonu jabloneckého nadhazovače Karla Riedla dokázali domácí prvních pět směn hrát vyrovnaný duel. Nakonec však Blesk opět doplatil na nedostatek nadhazovačů a v šesté směně jablonečtí obdrželi sedm doběhů, které zůstaly bez odpovědi. Konečné skóre zápasu tak bylo 13:2 v neprospěch domácích.

„Ač tomu skóre nenapovídá, tak jsme se svým výkonem v rámci možností spokojeni. Naši startující nadhazovači nás dlouho drželi ve hře a v zápase nám tak dali šanci. Proti nám nastoupili američtí nadhazovači, což pro nás byla velká výzva. Přestože jsme předvedli několik kvalitních nástupů na pálce, tak se nám nedařilo stahovat body. Těžší soupeř nás letos již čekat nebude, tak doufáme, že naše výkony již pouze porostou", hodnotil výkon týmu Karel Riedl.

Na Ash Fieldu se Blesk opět představí v sobotu 11. srpna, kdy se postaví poslednímu z extraligových týmů v nadstavbě Olympii Blansko. Zápas začne netradičně ve 14:00 a odehraje se pouze jedno utkání. Diváci se můžou těšit na speciální akci Pirate's and Sailor's Day! Více info tady.


Celá galerie od Barči zde.

Text: Matyáš Fous

Fotky: Barbora Šálková

FOTOGALERIE