Leave it all on ASHfield

Ash Field i nadále nedobytný

Ani tento víkend nenašel Blesk na domácí půdě přemožitele, když v náročných utkáních dvakrát porazil tým Sabat Praha.

24.5.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Dobré výkony obou týmů, hodně doběhů, spoustu emocí a především dva vyrovnané zápasy se šťastným koncem pro domácí viděli fanoušci, kteří dorazili v neděli 22. 5. 2016 na jablonecký Ash Field podpořit Blesk v dalším kole 1. ligy v baseballu. Jablonečtí nakonec porazili pražský Sabat 11:7 a 12:11 a upevnili si druhou příčku v tabulce.

 Do prvního zápasu nastoupil za domácí na nadhazovací kopec Vladimír Chlup a za hosty jejich jednička Štěpán Dupal. Utkání začal lépe Sabat, který se nejprve ujal vedení 3:0 a v páté směně odskočil na 7:4. Druhá polovina zápasu ale patřila domácím – Chlup na kopci již nepovolil ani bod a naopak jablonečtí pálkaři trvalým tlakem na obranu hostů nejprve smazali manko a postupně se dostali do vedení. Utkání skončilo konečným výsledkem 11:7 a Chlup si připsal své čtvrté vítězství a třetí kompletně odházený zápas. 

Druhý zápas začal za Blesk na kopci Jiří Bouček, pro kterého letos platila jednoduchá rovnice – co start, to vítezství a odházený celý zápas. Bohužel v neděli tomu tak nebylo – Sabat jeho nadhozy od začátku zápasu tvrdě trefoval a postupně navyšoval svůj náskok až na hrozivých 10:1. To již na nadhazovacím kopci za Blesk stál Lukáš Roubíček, který tlak Sabatu zastavil. Blesk se trochu nadechl v 6. směně, kdy se mu podařilo naplnit mety, a Michal Kubina trefil dlouhým odpalem horní hranu plotu, od které se míček odrazil za hřiště. „Kubis“ tak zaznamenal grandslam homerun, kterým snížil na 10:5. Další změna skóre přišla v dohrávce osmé směny, kdy Blesk po sérii odpalů doběhl pro další dva body. Sabat drobně navýšil svůj náskok na 11:7 v deváté směně, kdy se dokázal prosadit na jinak výborně házejícího closera domácích Marka Chlupa. Blesku tak zbývala poslední směna na smazání čtyřbodového deficitu, ale jak se v baseballu říká „není konec, dokud není konec“, a tak se na Ash Fieldu začaly dít věci. Po trefení, sérii dobrých odpalů a met zdarma Blesk stáhl dva body a naplnil všechny mety. Na pálku se chystal Honza Výbora, to vše pouze s jedním autem. Výbora při plném stavu odpálil dlouhý hit do středního pole, na který stihli doběhnout všichni tři jeho spoluhráči a jablonecká radost mohla propuknout na plno – pěti body v poslední směně Blesk dokonale otočil vývoj zápasu. „Byl to velice vyrovnaný zápas s trochu nervózním průběhem, naštěstí s dobrým koncem pro nás. Jsem rád, že jsme dokázali zápas otočit a dneska dvakrát vyhrát,“ hodnotil průběh utkání autor vítězného hitu Honza Výbora. 

Blesk si dvěma výhrami upevnil druhé místo v tabulce a příští týden zajíždí na hřiště zatím třetího celku Sokol Hluboká nad Vltavou. Na domácím hřišti se představí až 12. 6. 2016 v posledním hracím víkendu proti Wolfs Domažlice.

Text: David Zikmunda

Foto: Anna Krčková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =