Leave it all on ASHfield

Barát: "Chceme předvádět kvalitní baseball!"

Druhý ze série minirozhovorů je věnovaný novému asistentovi A-týmu, Martinu Barátovi.

27.3.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Ahoj Barine, po dvouleté pauze se opět vracíš k A-týmu, tentokrát však v pozici trenéra. Jak k tomu vlastně došlo?

Ono vlastně není o čem vyprávět. Byl jsem osloven několika hráči A-týmu, jestli bych nebyl ochoten pomoci jako asistent trenéra při trénincích a zápasech. Jelikož mi osud Blesku není lhostejný, tak jsem na to kývnul.

Jaká bude Tvoje náplň práce?

Především bych měl na trénincích zajišťovat tréninkovou náplň, kterou definuje hlavní trenér, tzn. rozpalovat vnitřní pole, řídit BP apod. Jelikož účast hlavního trenéra nebude pravidelná, bude potřeba nejen mé práce, ale i součinnost i jak ostatních hráčů, tak především dalšího hrajícího asistenta Michala Kubiny, který má na starost komunikaci uvnitř týmu a dohled nad disciplínou. Při zápasech se budu dále angažovat jako kouč na třetí metě a řídit předzápasové povinnosti. Další mojí důležitou funkcí je komunikace s Výkonným výborem klubu a zajištění materiálových potřeb týmu.

Blesk se za poslední dva roky umístil na druhém, respektive třetím místě. Jaké jsou jeho šance v roce 2016?

Samozřejmě, že jsem pravidelně sledoval výsledky týmu a často byl ve styku s některými hráči A-týmu, takže jsem měl přehled o výsledcích a průbězích jednotlivých zápasů, ale jen těžko lze predikovat tuto sezónu, když je systémově tak radikálně jiná. Nemusí se podařit zápasy se slabšími týmy, může nastat nervozita, tlak, apod. Pevně však věřím, že se do další části probojujeme a hlavně našim divákům opět předvedeme kvalitní baseball a zážitek z návštěvy našich utkání.

Jak jsi již zmínil, systém soutěže doznal radikálních změn a v její druhé části nejspíš uvidíme na Ash Fieldu zápasy s extraligovými celky. Jaký je tvůj názor na tento krok?

Systém hodnoťme až po sezóně, názory na něj se různí. Negativa teď neumím posoudit, ale problematické bude nejspíš letní období, na druhou stranu, naši diváci budou mít možnost shlédnout kvalitní zápasy s extraligovými soupeři.

Blesk se letos výjimečně nezúčastní přípravného turnaje "První jarní homerun". Je v plánu nějaké soustředění či přípravné zápasy?

To, že se tohoto turnaje neúčastníme, není dobrá zpráva. Myslím, že se nedostatek nadhazovačů pro tento turnaj dal řešit, nicméně asi nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem a nezbývá než si doma udělat víkendové soustředění. Takové je plánováno na příští víkend, a mělo by být završeno dvouutkáním s polským soupeřem z Wroclawi. Snad nám bude přát počasí.

Loni jsme Tě mohli vídat v dresu jabloneckého B-týmu. Plánuješ za něj i nadále nastupovat, nebo jsi pověsil kariéru definitivně na hřebík a budeš se naplno věnovat funkci trenéra?

Bohudík, baseballový svět mě už na pálce neuvidí, takže ani za B-tým už nenastoupím. Chci se plně věnovat asistování v A-týmu, svému soukromému životu a tenisu, který mi po ukončení baseballové kariéry nahradil touhu vyhrávat.

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Tak Dotoho sedmnáctko !!! ..
eLPí | 28.3.2016
17 je dobrá, ale co sudí?
PetrDv | 28.3.2016
Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =