Leave it all on ASHfield

Barážové drama rozhodne až poslední den

Jablonec, Olomouc – Předposlední víkend v bojích o postup do nejvyšší baseballové soutěže ještě stále nerozhodl o postupujících. Drama tak bude pokračovat i příští týden.
23.9.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec, Olomouc – Předposlední víkend v bojích o postup do nejvyšší baseballové soutěže ještě stále nerozhodl o postupujících. Drama tak bude pokračovat i příští týden.

V sobotu do Jablonce přijel druhý celek České baseballové ligy, který již v baráži Blesk porazil – Choceň, ale jablonecká tvrz opět hrála svou roli. Ačkoliv hosté jsou jedním ze dvou celků, které na hřišti ve Mšeně v jeho dvouleté historii dokázali vyhrát, o víkendu nenechali jablonečtí nic náhodě a od začátku soupeře přitlačili. Ten nedokázal nijak odpovědět a tak utkání málem končilo po sedmé směně pro desetibodový rozdíl. Až v posledním dějství hosté tříbodovým homerunem vyvinuli jakýsi tlak, ale Blesk již žádné komplikace nepřipustil a vyhrál 11:6. Na kopci dobře zaházel Martin Křenek, skvělým ofenzivním představením, korunovaným již druhým homerunem přes „zelenou příšeru“ ( vysoký zelený plot v levém poli ) v baráži ho podpořil Jan Kapička.

V neděli zajížděl Blesk do Blanska, kde hrají domácí utkání hráči Olomouce. A opět se potvrdilo, že do jinak celkem vyrovnané barážové skupiny domácí prostě nepatří. I když začátek byl z obou stran trochu rozpačitý, i velice průměrný výkon stačil Jablonci k tomu, aby bylo utkání předčasně ukončeno pro desetibodový rozdíl. Na kopci házel celé utkání Jiří Bouček, dobře zahráli Kubina, Havlík a Krňanský.

Jedinou kaňkou na jinak podařeném víkendu byla zpráva z Mladých Buků, kde domácí Rýchory porazili Ostravu a tak si stále udržují těsný náskok před Bleskem. O postupujích tak rozhodne až poslední den barážových soubojů. V sobotu se jablonečtí představí naposled doma, kdy od 14 hodin přivítají Arrows Ostrava, v neděli jede Blesk do Třebíče, kde nejdříve dohraje přerušené utkání z Jablonce, a poté odehraje poslední střetnutí baráže. Na zachování šance na postup musí být Blesk ve všech případech úspěšný a ještě doufat, že buď Třebíč v sobut nebo Choceň v neděli porazí Rýchory. V tom případěby se musel hrát dodatečný zápas mezi právě celkem z Krkonoš a Jabloncem.