Leave it all on ASHfield

Baseballisté Blesku doma stále neporaženi

Jablonec, Ml. Buky – Baráž o postup do baseballové extraligy o víkendu pokračovala dalšími zápasy, které nechaly postupovou tajenku stále otevřenou.
15.9.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec, Ml. Buky – Baráž o postup do baseballové extraligy o víkendu pokračovala dalšími zápasy, které nechaly postupovou tajenku stále otevřenou.

V sobotu přijeli do Jablonce extraligové Rýchory s pokusem dobýt „tvrz“ ve Mšeně. A stejně jako mnohé týmy i ten z podkrkonoší musel sklonit hlavu.

Hosté však vstoupili do utkání lépe, v první směně homerunem vedli 1:0, domácí před skvělým publikem hned v dohrávce první směny srovnali skore a ve čtvrtém dějství se ujali nejtěsnějšího vedení. Extraligový celek na začátku páté směny vyrovnal opět homerunem, ale Blesk v dohrávce osmé směny odskočil opět, tentokrát o body dva, oba zařídil odpalem za plot Martin Křenek. V poslední části utkání hosté napotřetí odpálili homerun a snížili na nejmenší možný rozdíl, jablonečtí už ale své zasloužené a velmi dramatické vítězství nepustili i díky vynikajícímu obranému zákroku Michala Havlíka ve vnějším poli a vyhráli tak již dvacáté utkání doma z třiadvaceti odehraných. Skvěle zaházel Martin Křenek, na pálce zahrál dobře celý tým a tak rýchorský člen reprezentace Robert Roudný musel tentokrát sklonit hlavu.

V neděli si stejní soupeři pouze vyměnili hřiště a jako by domácí prostředí dělalo zázraky. V Mladých Bukách za Rýchory nastoupil na kopec Minařík, kterého mají v hledáčku na příští rok několikanásobní mistři Draci Brno a Blesk záhy poznal z jakého důvodu. Jablonečtí dlouho nemohli najít účinnou zbraň na jeho rychlé nadhozy a naopak domácím se podařilo poskládat několik odpalů za sebou. Náznak tlaku tak Blesk ukázal až v sedmé směně, kdy dvěma body snížil stav na 2:7, další dva body přidal ve směně osmé, ale na výhru to tentokrát nestačilo. Utkání vyhrály Rýchory 8:4.

Barážová tabulka je tak čtyři utkání před koncem pořádně zamotaná. O prvním místě je již sice rozhodnuto, Arrows Ostrava vedou s přehledem a svou účast v extralize tak obhájí, o druhé postupové místo však svádějí boj Rýchory, Choceň a právě Blesk. Šance všech jsou značně vyrovnané, hodně napoví nadcházející víkend, kdy Rýchory mohou doma tratit právě s Ostravou, ale především Blesk přivítá doma v Jablonci Mšeně celek Chocně, a to v sobotu od 14 hodin. Všechny indicie ukazují na to, že právě toto střetnutí bude „zápasem roku“, který může postupové karty řádně odkrýt. V neděli pak Blesk jede do Olomouce, na hřiště s přehledem neslabšího týmu baráže.