Leave it all on ASHfield

Blesk ani v Blansku neuspěl

Také druhého extraligového soupeře dokázal Blesk na jeho hřišti potrápit, na výhru však ani tentokrát nedosáhl.

31.8.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Olympia Blansko dokázala zúročit roční extraligové zkušenosti a zvítězila v obou zápasech, 1:0 a 9:2. Pozitivním signálem je, že kromě jedné směny v druhém zápasu, kdy jablonečtí dostali 5 bodů, byli Blansku více než vyrovnaným soupeřem.

Vzhledem k velkému množství omluvenek dorazil Jablonec do Blanska pouze v devíti lidech. Blesk i v improvizované sestavě držel útok blanenských na uzdě, skvělou práci na nadhazovacím kopci odváděl Lukáš Roubíček. Ten za celý zápas umožnil soupeři pouze jediný doběh. Blesku se však za celý zápas nepodařilo pořádně zaútočit, největší šanci na vyrovnání měl v dohrávce deváté směny, kdy na dva auty obsadil první a druhou metu, ale ani tentokrát kýžený velký odpal nepřišel. Olympia tak zvítězila nejtěsnějším, trochu fotbalovým, rozdílem 1:0.

Druhý zápas startoval za Blesk na nadhazovacím kopci Karel Riedl a navázal na výkon Lukáše z prvního zápasu. Bohužel ho nepodržela obrana, a tak se Blansku podařilo ve čtvrté směně doběhnout pětkrát a výrazně tak jabloneckým odskočit. Útok Blesku se proti zahraniční posile Olympie nedokázal příliš prosadit, a utkání tak dospělo k poklidnému vítězství domácích v poměru 9:2.

„Je strašně těžké jezdit na zápasy v devíti lidech, improvizovat se sestavou, a přitom chtít vyhrávat. Myslím, že tým, který tu byl, podal super výkon a je jenom na zamyšlení ostatních, proč toho nechtějí být součástí,“ hodnotil po zápase trenér Blesku David Zikmunda. „Pevně doufám, že v Jablonci příští týden budeme lépe připraveni a urveme první výhru nad extraligovým soupeřem.“

Domácí odvety proti Blansku odehraje Blesk na AshFieldu v neděli 3.9.2017 v tradiční časy 13:00 a 16:00. Všichni jste srdečně zváni, Blesk Vás bude potřebovat.

Text: David Zikmunda

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =