Leave it all on ASHfield

Blesk bude bojovat o Extraligu

Po měsíc a půl dlouhé pauze se na Ash Field vrací baseball.

15.7.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Základní část zakončili jablonečtí na druhém místě tabulky 1. ligy, a zajistili si tak účast v nadstavbě o extraligu, ve které se utkají týmy, které po základní části zaujímaly poslední čtyři příčky Extraligy a první čtyři místa prvoligové tabulky. Do extraligy pak z těchto osmi týmů postoupí čtyři nejúspěšnější.

Blesk se tak z prvoligových týmů utká se Sabatem Praha, Sokolem Hluboká a Klasikem Frýdek-Místek. Z extraligových klubů narazí jablonečtí baseballisté na Olympii Blansko, Skokany Olomouc, Techniku Brno a Třebíč Nuclears. S každým soupeřem odehraje Blesk dva zápasy, což znamená sedm hracích víkendů, během kterých se jablonečtí představí před domácím publikem hned šestkrát.

Pro fanoušky Blesku to znamená, že budou mít šanci se velkou měrou podílet na případných úspěších jejich Blesku. První dvojzápas nadstavby se na Ash Fieldu odehraje 22. července, kdy jablonečtí přivítají extraligové Skokany Olomouc.

Začátkem září Blesk dále čekají boje v play-off 1. ligy, kde se pokusí dosáhnout na titul. Rozlosování soupeřů pro tuto část soutěže závisí na výsledcích z nadstavby, a tak si jablonečtí baseballisté nebudou moci dovolit vypustit jediný nadhoz či odpal.

Kvalitní soupeři a vidina titulu jsou předzvěstí kvalitního baseballu, a tak doufáme, že si cestu na domácí zápasy Blesku najde co nejvíce fanoušků.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE