Leave it all on ASHfield

Blesk doma nadále neporažený

V emotivním odpoledni, které se celé neslo v duchu loučení s veterány Alešem Koťátkem a Vladimírem Chlupem, přivítal Blesk v neděli 7. 5. 2017 na svém hřišti Klasik Frýdek-Místek.

10.5.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Klasik Frýdek-Místek je jedním z týmů, který rozhodně chce postoupit do letní nadstavby o Extraligu. Blesk ale potvrdil, že se na Ash Fieldu neprohrává a s houževnatým soupeřem si dokázal dvakrát poradit 10:4 a 12:6.

V prvním zápase se za hosty představil na kopci nový venezuelský nadhazovač Javier Avendano, asi nejkvalitnější nadhazovač, kterého Blesk v letošní sezóně první ligy zatím viděl. Přesto ve čtvrté směně dokázali domácí pálkaři využít jeho drobných nepřesností a čtyřmi body nakročili k výhře v prvním zápase.  Nadhazovač Blesku Petr Kavan se dokázal skvěle vrátit po nepříliš vydařeném výkonu na Sabatu minulý týden a odházel 7 směn, během kterých umožnil soupeři celkem 4 doběhy. Utkání dominantně uzavřel Marek Chlup, který z šesti autů zaznamenal pět strikeoutů a jelikož jablonečtí pálkaři od zlomové čtvrté směny přidávali body pravidelně, mohl Blesk slavit vítězství 10:4.

Do druhého zápasu naposledy nastoupily obě dlouholeté posily Blesku – Aleš Koťátko v zadním poli a na nadhazovacím kopci Vladimír Chlup. Před samotným zápasem proběhl krátký ceremoniál, kdy oba dostali drobná poděkování za svůj dlouholetý hráčský přínos. Utkání bylo dlouho vyrovnané, Chlup i hostující Ondřej Hon drželi pálkaře zkrátka. Chlup uzavřel svůj výkon na kopci v šesté stylově strikeoutem a za potlesku svých spoluhráčů a fanoušků na tribunách uzavřel svoji hráčskou kariéru. Blesk se v následující sedmé směně postaral, aby slavnostní odpoledne neskončilo prohrou – sedmi body dokázal otočit průběh zápasu a rozhodnout o své výhře 12:6.

Po zápase hodnotil trenér domácích Filip Šafařík obě utkání pozitivně: „Bylo trochu těžké se stoprocentně soustředit na hru při všech těch emocích okolo. Jsem rád, že jsme dokázali v obou zápasech otočit nepříznivý vývoj a utkání s těžkým soupeřem vyhrát.“

Příští neděli se Blesk představí opět doma, tentokrát proti jednomu z favoritů soutěže, Sokolu Hluboká nad Vltavou. Utkání se hraje na Den matek a tomu bude přizpůsobený i doprovodný program – takže oblečte růžovou a přijďte podpořit Blesk v boji o první místo po základní části. Utkání startují na Ash Fieldu v neděli 14.5.2017 ve 13:00 a 16:00.

Celá fotogalerie k nalezení na Zoneramě.

Text: David Zikmunda

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =