Leave it all on ASHfield

Blesk doma neprohrává

Jablonec – O minulém víkendu pokračovala baráž o baseballovou extraligu v Jablonci dvěma zápasy s celky Moravské baseballové ligy. Ani v jednom utkání Blesk neprohrál, přesto má na svém kontě jenom jedno vítězství.
8.9.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec – O minulém víkendu pokračovala baráž o baseballovou extraligu v Jablonci dvěma zápasy s celky Moravské baseballové ligy. Ani v jednom utkání Blesk neprohrál, přesto má na svém kontě jenom jedno vítězství.

V sobotu do Jablonce přijela Olomouc, patrně jeden ze slabších celků barážové tabulky. Průběh utkání tomu ostatně napovídal, hosté se sice na začátku první směny ujali vedení 2:0, Blesk ale okamžitě kontroval pěti body, které způsobila především nepozorná olomoucká obrana, jež napomohla třemi chybami v poli. Ve druhé směně domácí přidali dalších pět bodů a o osudu utkání a zároveň prvního vítězství Jablonce v letošní baráži bylo prakticky rozhodnuto. V dalším průběhu se již nic dramatického nestalo a Blesk tak dokráčel k pohodlné výhře v poměru 13:4. Za domácí dobře zahráli na kopci Bouček, svou premiéru v dospělém týmu si odbyl nadhazovač Dvořák, na pálce se dařilo Gulatimu, Křenkovi a Roubíčkovi, Chlup ve druhé směně odpálil dvoubodový homerun.

Nedělní utkání s Třebíčí se odehrávalo za oblačného a studeného počasí, jež nakonec hrálo svou roli. Blesk šel do vedení 1:0, ve druhé směně hosté třemi body otočili skore, to stejné se ale v dohrávce povedlo domácím díky trojbodovému homerunu Kapičky, historicky prvnímu přes vysoký plot v levém poli. V následující směně Třebíč opět třemi doběhy měnila vedení. Domácí ale poctivě střádali v dalších dějstvích bod po bodu a po sedmé směně již za drobného deště vedli 8:7, díky několika běžeckým chybám ale rozdíl ve skore nebyl větší. Na začátku osmé směny ve stále méně regulérních podmínkách hosté srovnali stav na 8:8 a poté se rozhodčí rozhodli utkání přerušit. Bohužel díky tomu, že Třebíč vyrovnala stav, zápas se bude muset dohrávat a to pravděpodobně v Třebíči, kam v posledním kole baráže Blesk zajíždí 6.10. Domácí si mohou nadávat sami sobě, nebýt zbytečných chyb v útoku, mohli za přerušeného stavu vést a utkání by bylo ukončeno. Takto díky pravidlům se musí dohrávat. Přesto trenér Gulati věří, že v dohrávce Blesk rozhodne a zvítězí.

Barážové tabulce vévodí extraligový celek Arrows Ostrava s bilancí 4:0, následován dalším týmem z nejvyšší soutěže SB Rýchory (3:1). Blesk spolu se svým nedělním soupeřem figuruje na třetí příčce, tabulku uzavírají Choceň a Olomouc.

O průběhu baráže může rozhodnout klíčový dvojduel jabloneckých s SB Rýchory, které nejdříve Blesk přivítá v sobotu na domácím hřišti ve Mšeně ( hraje se od 14 h ), v neděli se pak oba celky přesunou do Svobody n. Úpou k odvetě. K extraligové naději je potřeba vyhrát alespoň jedno utkání, k tomu by mohlo dojít právě v Jablonci, kde z 22 utkání, doposud hraných na hřišti ve Mšeně v jeho dvouleté historii, Blesk devatenáctkrát zvítězil a tento fakt rozhodně opravňuje ke rčení „Můj dům, můj hrad“.