Leave it all on ASHfield

Blesk drží naději na baráž

Jablonec - Na dramatické zápletce ČML se nic nezměnilo, baseballisté Blesku i přes střídavé úspěchy drží šanci na podzimní boje o extraligu.
9.6.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Na dramatické zápletce ČML se nic nezměnilo, baseballisté Blesku i přes střídavé úspěchy drží šanci na podzimní boje o extraligu.

V sobotu přijel na stadion do Mšena vedoucí celek tabulky - Tempo Praha, jež je rezervou extraligové Tegoly. Domácí nastoupili do utkání s vědomím, že vítězství by vyměnilo role v tabulce, a i počáteční nápor tomu odpovídal, kdy po serii odpalů Blesk po první směně vedl 2:0. To stejné, ale ještě v lepším provedení, se povedlo hostům hned v následujícím dějství, i díky homerunu tak otočili na 5:2. Po čtvrté směně byl stav 6:4 pro Tempo, ale Blesk, vědom si potřeby vítězství, využil několika slabších chvilek hostující obrany a nadhozu a sedmi body otočil na 11:6. V parném počasí však docházely síly v poli i domácím, chby se tak kupily na obou stranách, přesto však Blesk vedl před sedmou směnou 15:9. Poté však přišla pohroma, hostující pálkaři se s železnou pravidelností dostávali na metu a rázem bylo znovu vyrovnáno 15:15. A když pak Tempo v poslední směně odpálilo další dva homeruny, zaskočení domácí již nenalezli síly na zvrat a prohráli 15:20.

Nedělní utkání proti Chocni tak již bylo otázkou "života a smrti": prohra by již naznačovala odklon od barážového cíle. A po třech směnách by na Blesk nevsadil nikdo ani pětník, Boučka hosté z kopce doslova vyhnali několika povedenými odpaly v řadě za sebou a vedli 7:3. Horké a dusné počasí se však podepsalo i na výkonu choceňského nadhazovače, který naopak "odešel ve čtvrté a páté, kdy dovolil Blesku skorovat dohromady desetkrát. Naopak domácí Křenek tlak hostí zastavil a když Blesk i proti dalším choceňskému hráči dokázal bodovat, utkání bylo ukončeno v osmé směně pro desetibodový rozdíl.

Jelikož Choceň prohrála v sobotu i v Lounech, Hluboká zase v neděli podlehla Tempu, Louny překvapivě prohrály na SaBaTu, situace se nadále vyvíjí slibně. Vede Tempo, jež ale se statutem B mužstva do baráže nemůže postoupit (9-3), o druhé místo se dělí Blesk s Hlubokou (8-5), na čtvrtém místě mají shodnou bilanci Louny a Choceň (7-6), tabulku uzavírá SaBaT (2-10). Mnohými odepisované Louny tak mohou situaci ještě pěkně zamotat ( bohužel, Blesk s nimi má nepříznivou bilanci ), poslední slovo určitě neřekla Hluboká a Choceň. Blesk tak ve zbývajících zápasech musí zkoncentrovat veškeré svoje síly, aby do baráže proklouzl. K tomu by měla pomoci i trenérská výměna, kdy po rezignaci Vladimíra Chlupa zůstal koučem jen Michal Kubina.

V sobotu jede Blesk k utkání prvního kola poháru do Kyjova, v neděli pak pokračuje utkání ČML na SaBaTu.