Leave it all on ASHfield

Blesk je ve finále!!!

Páte semifinále bylo drama
1.9.2014 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Po třech mizerných letech bez vyřazovacích bojů, kdy v posledních dvou dokonce Blesk musel svou druholigovou příslušnost zachraňovat v barážových bojích, se stal rok 2014 připomínkou toho, že jablonecký baseball byl a snad i zase bude, v nejvyšších patrech Českomoravské ligy.

Druhá příčka po základní části znamenala začátek, a jak se ukázalo důležitým, tak i konec semifinálové série s Olympií Blansko.

Zatímco první hrací den ve dvou dramatických utkáních Blesk porazil svého soupeře 2:0 a 7:6 (v extra inningu), Blansko odvrátilo následující víkend oba jablonecké mečboly po výsledcích 10:5 a 5:4 a rozhodnout se tak muselo v posledním utkání na Ash Fieldu.

Duel začali jablonecký Filip Šafařík a blanenský Zdeněk Kocman impozantně – ani jeden nedovolil soupeři skórovat celých pět směn. První udeřili hosté – po chybě obrany a sporném výroku rozhodčího nejenže Blesk prohrával 0:2, ale také přišel o vyloučeného Aleše Koťátka.

Hned v dohrávce se ale podařilo snížit, po hitu Radka Šulce doběhl David Zikmunda. Dalších několik směn se opět nic nedělo, až přišla osmá směna, jedna z posledních šancí Blesku prodloužit sezonu. Jak psychicky náročné mohou být vyřazovací boje, ukázal doslova kolaps obrany hostí, kdy po chybě hostí nejprve David Zikmunda obsadil první metu, poté si soupeř nedokázal poradit s ulejvkou Karla Riedla. Po odpalu do vzduchu přišel passed ball, který posunul oba běžce do skórovací pozice. Když Radek Šulc prošvihl třetí strike, akcie Blesku klesly skoro na nulu. Catcher Blanska ale nadhoz nezachytil, musel přihazovat na první metu a toho využil Zikmunda k vyrovnávacímu doběhu. Aby toho nebylo málo, následující pálkař Marek Chlup dopadl úplně stejně, tentokrát ale nadhoz skončil až u backstopu a Riedl otočil vedení na 3:2.

Přestože stačilo již pouze jednou bránit, soupeř se nadechl a po dvou odpalech vyrovnal a po bezzubé pálce Blesku v dohrávce deváté se šlo do extra inningu.

Blansko v něm ukradlo mety a po odpalu šlo opět do vedení, další katastrofě zabránil přesný příhoz z vnějšího pole. Blesk v dohrávce po metě passeb ballu, metě zdarma a úspěšné squeeze play vyrovnal, druhý takový pokus už nevyšel a tak se muselo pokračovat.

Olympia šla opět do vedení, po ulejvce a posunu běžců stačil na doběh pomalý ground ball do vnitřního pole.

V dohrávce šel Blesk opět na vyrovnání, ulejvka Jaroslava Véleho posunula Marka Chlupa na třetí a Vladimíra Chlupa na druhou, blanenské obraně to ale nestačilo, příhozem chtěla ještě vyautovat mladšího z Chlupů, ten ale po přehozu doběhl pro vyrovnávací bod sběžcem na třetí metě. Tentokrát squeeze play Matěje Slanaře vyšla perfektně a Blesk tak slavil walk off vítězství v 11. Směně pátého rozhodujícího utkání.

Ve finále čeká vítěz základní části Sokol Hluboká, série hraná na dva vítězné začíná dvěma zápasy v sobotu na Hluboké, případný rozhodující třetí duel by se hrál další sobotu na Ash Fieldu.

Samotný postup do finále už ale Jablonci zajistil účast v podzimní baráži o Extraligu, kde se střetně na základě výsledku finále buď s Hrochy Brno nebo Skokany Olomouc.