Leave it all on ASHfield

Blesk je ve finále!

Baseballisté Blesku si po pěti letech zahrají finále.

4.9.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Semifinálová série proti Sokolu Hluboká nad Vltavou začala dvojzápasem v sobotu 24. srpna na jabloneckém Ash Fieldu, odkud si každý tým odvezl jednu výhru. O týden později se obě mužstva utkala na půdě Sokolu, kde se mělo rozhodnout o tom, kdo si zahraje ve finále o titul mistra 1. Ligy. Za stavu 1:1 na zápasy potřeboval každý tým další dvě vítězství k postupu.

Do prvního utkání se hostujícímu Blesku podařilo nastoupit až nezvykle dobře, když již ve třetí směně vedl 7:0. O Směnu později sice Hluboká dokázala zaznamenat první doběh, ale zároveň se jednalo i o jejich poslední v onom zápase. Za Blesk na nadhazovacím kopci předvedl skvělou práci Vojtěch Jiránek, který v průběhu pěti směn držel domácí pálkaře velmi zkrátka. Neméně dobře si počínal Lukáš Roubíček, který odházel zbylé tři směny a ofenzívě Hluboké nedovolil jediný doběh. Celkově si Sokol připsal pouze jeden úspěšný odpal. Blesk naopak v šesté i osmé směně přidal po dvou dobězích, čímž se dostal do desetibodového rozdílu, a utkání tak skončilo předčasně za stavu 11:1 pro Jablonec.

I druhý zápas začal pro Blesk nadějně a hned od začátku se ujal vedení 4:1. Ve čtvrté směně se však domácímu Sokolu podařilo zaznamenat neuvěřitelných jedenáct doběhů, a s nadějemi jabloneckých baseballistů to tak vypadalo bledě. Naštěstí ještě v dohrávce stejné směny dokázal Blesk šestkrát skórovat, čímž se opět vrátil do hry. Od té doby byl zápas opět v režii jabloneckých, kteří soupeři nepovolili žádný další doběh a skóre postupně otočili ve svůj prospěch. Konečná podoba výsledku 18:12 a třetí semifinálové vítězství tak posunuly Blesk do finále.

„Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo ukončit pětileté čekání a konečně se znovu podíváme do finále. Nadhazovači dnes odvedli skvělou práci, na pálce jsme dokázali konstantně vytvářet tlak a v obraně se nám také podařilo zahrát solidně, takže si myslím, že jsme si to dnes zasloužili. Postup je o to sladší, že jsme dokázali porazit Hlubokou dvakrát na jejich domácím hřišti, což se nám nepovedlo ani nepamatuji. Ve finále nás čeká Klasik Frýdek-Místek, kteří letos hrají velmi agresivní baseball a v semifinále porazili 3:0 na zápasy Sabat Praha, který je od příští sezóny účastníkem Extraligy. Určitě to tedy nebudou jednoduché zápasy a je na nás, abychom nyní využili pauzu a připravili se co nejlépe,“ komentoval postup Jan Výbora.

Finálová série proti Klasiku Frýdek-Místek začne v sobotu 14. září, na domácím Ash Fieldu. Doufáme, že na tribunách bude plno a přijdete jablonecké baseballisty podpořit v cestě za titulem.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =