Leave it all on ASHfield

Blesk jede!!!

Blesk Jablonec vstoupil do sezony 2015 tím nejlepším možným způsobem, ještě nikdy v historii totiž nezačal ročník s bilancí 6:0.

 

21.4.2015 Muži "A" | autor: Láďa Chlup

První víkend už skoro tradičně začínali jablonečtí na pražském Sabatu, se kterým vždy hrají velice vyrovnané série. Ne však letos, v obou utkáních vlétla Blesková ofenzíva na domácí čtyřbodovou smrští, ke které postupně přidávala. Nadhazovači Vladimír Chlup a Jiří Bouček měli tak usnadněnou práci, a když už prvnímu zmiňovanému v deváté směně už došly síly, zastoupil ho jistě Michal Kubina. Blesk si odvezl dvě výhry v poměru 10:8 a 19:9. Dobře pálili bratři Výborové, Michal Kubina, Jaroslav Véle.

 

Druhý hrací víkend se jelo do Chocně. Staronový účastník ČML se pustil s loňským finalistou do dlouho nevídané přestřelky, kde body přibývaly jak na házenkářském utkání a čtyřhodinový thriller nakonec musela zakončit nastavená směna, kde Blesk ukázal více zkušeností a síly a zvítězil. Prohra jakoby sebrala chuť domácích a v druhém duelu už žádný výrazný odpor nekladli, a tak si Blesk odvezl i tentokrát dvě vítězství v poměru 21:18 a 13:4. Za Blesk dobře pálili David Zikmunda, Jonáš Výbora, Radek Šulc, Jaroslav Véle, vítězství si připsali Michal Kubina a Jiří Bouček.

 

Konečně třetí víkend přinesl do Jablonce nejen krásné počasí, ale i baseball. Před zaplněnými tribunami (200 diváků) si nejprve slavnostní nadhoz hodil fourcrossový mistr světa Tomáš Slavík, poté už začal souboj s Domažlickými Vlky, který jasně ukázal postavení týmů v loňské tabulce. Jablonec kráčel ve vynikající atmosféře za vítězstvím od první směny a obě utkání nakonec skončila předčasně pro desetibodový rozdíl - 14:4 a 15:5. Dobře pálil Jiří Bouček, David Zikmunda, Jonáš Výbora, opory Radek Šulc a Michal Kubina zaznamenaly každá po jednom homerunu. Vítězství na kopci měli Vladimír Chlup a Jiří Bouček.

FOTOGALERIE