Leave it all on ASHfield

Blesk má za sebou jarní soustředění v Praze

Ve dnech 24. - 25. března se Blesk zúčastnil krátkého soustředění v Praze na Krči, kde absolvoval trénink s A-týmem extraligových Eagles a následně proti nim odehrál i simulované utkání.

26.3.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu 24. března v 10 hodin ráno vyběhli hráči Blesku poprvé po zimní přípravě na hřiště. V Jablonci stále ještě zdaleka nepanuje baseballové počasí, a tak se tým mužů vydal do Prahy.

Dopolední fáze tréninku, který Blesk absolvoval po boku hráčů Eagles Praha, byla věnována zejména defenzivním drillům. Následovala část věnovaná pálení a běhání po metách. Vzhledem k tomu, že to byl po zimě první trénink venku, tak se samozřejmě neobešel bez chyb, ale koneckonců proto se jablonečtí soustředění zúčastnili, aby se jim nepřesnosti vyhýbaly v sezóně.

Po krátké obědové pauze nastoupily týmy Blesku a Eagles k simulovanému utkání, ve kterém však každý z týmu čelil vlastním nadhazovačům. K vidění bylo několik pěkných defenzivních i ofenzivních momentů, a to na obou stranách.

Jelikož se soustředění zúčastnily i posily Blesku pro nadcházející sezónu, tak hráči v rámci teambuildingu zašli na společnou večeři do centra Prahy.

Do chladného nedělního rána vyběhl tým k další tréninkové jednotce a opět se zaměřil zejména na defenzivní situace a baserunning. Obě tyto disciplíny působily Blesku v minulých sezónách problémy, a tak je důraz na ně logickým vyústěním snah posunout tým dále.

"Spring Training splnil naše očekávání a i přes nepříliš příznivé počasí se podařilo využít oba dny na maximum," dodává shortstop Blesku Jonáš Výbora. "Zimní příprava v hale byla nekonečně dlouhá, takže jsme se ven opravdu těšili. Neodradila nás ani nízká teplota, která se v ranních hodinách pohybovala na bodě mrazu."

Blesk Jablonec odehraje první ligová utkání v neděli 15. dubna, kdy se vydá do Spáleného Poříčí. Na domácím Ash Fieldu se jablonečtí poprvé představí o dva týdny později proti Klasiku Frýdek-Místek.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =