Leave it all on ASHfield

Blesk má za sebou soustředění v Bratislavě

Jablonečtí baseballisté si týden před startem sezóny poprvé zahráli pod otevřeným nebem.

29.3.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V pátek 22. března se hráči A-týmu Blesku Jablonec sešli v areálu Eagles Praha, kde část mužstva přes zimu trénovala. Ve zhruba čtyřhodinovém tréninkovém bloku si hráči letos poprvé vyzkoušeli baseballové aktivity, na které v hale není prostor, jako chytání vysokých odpalů a jiné defenzivní situace. V odpoledních hodinách se pak hráči vydali na cestu do Bratislavy, kde měli na víkend naplánovány tři přípravná utkání.

V sobotu se Blesk v prvním zápase postavil Technice Brno, která v domácí soutěži hraje Extraligu. Jelikož šlo o první utkání hraná venku, tak byla pravidla upravena tak, aby se zejména nadhazovači nepřetěžovali a hned z okraje sezóny tak nedošlo ke zranění. V zápasech nešlo ani tak o skóre, jako spíš o nakoukání nadhozů a srovnání se s venkovními podmínkami, což se zejména ze začátku ne úplně dařilo, když prvních sedm pálkařů Blesku odešlo z pálkařsského boxu se strike outem. V druhém sobotním zápase se jablonečtí postavili domácímu Apollu Bratislava, které hraje slovenskou Extraligu. Oproti prvnímu utkání již bylo směrem dopředu vidět jisté zlepšení, ale stále je rozhodně co zlepšovat. Nadhazovači Blesku odvedli vesměs kvalitní výkony a do nadcházející sezóny se tak jednalo o ceněný příslib.

Ve večerních hodinách se celý tým vydal do centra slovenské metropole, kde spolu hráči povečeřeli a následně se odebrali do jednoho z tamních klubů, kde v rytmu salsy a jiných latinských tanců uvolnili ztuhlé svaly po náročném dni.

V neděli již hráče ze severu Čech čekal jediný zápas, ve kterém se opět postavili loňskému mistrovi slovenské Extraligy. I v tomto zápase byl vidět drobný progres, ale zároveň se Blesk nevyvaroval několika školáckým chybám, které se nebudou moci v průběhu sezóny opakovat.

„Celé soustředění jsme si moc užili a všichni hráči odvedli velký kus práce. Je vidět, že přes zimu nikdo nezahálel, tak doufáme, že se to promítne i ve výsledcích. Ve srovnání s loňským soustředěním, které jsme absolvovali v Praze na Eagles, nám letos velmi přálo počasí, a tak jsme měli po dlouhé pauze opět možnost okusit, jak chutná baseball pod modrou oblohou,“ pochvaloval si bratislavskou štaci kapitán týmu Jonáš Výbora.

Sezóna pro Blesk začíná v neděli 31. března, kdy se jablonecký celek vydá do Domažlic, kde se pokusí získat první dvě vítězství v roce 2019.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =