Leave it all on ASHfield

Blesk mimo postupové příčky

V sobotu 28. 7. se vydali jablonečtí hráči do Brna s cílem potrápit extraligové Hrochy Brno. To se jim povedlo, a i přes dvě těsné prohry zanechali dobrý dojem.

30.8.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Poslední srpnový víkend museli hráči Blesku po dlouhé době opustit pohodlí domácího Ash Fieldu a vydat se do Brna, kde se utkali s místními Hrochy, po Tempu Titans Praha druhým zástupcem extraligy v barážových bojích. V těch zatím Hroši zaznamenali pouze dvě porážky právě od Tempa a v osmi zápasech s prvoligovými soupeři pouze jednou nevyhráli o více jak tři body. Také jablonečtí baseballisté se museli sklonit před silou soupeře a po dvou dobrých výkonech přijmout porážky 5:8 a 0:3.

V prvním utkání to byl přitom Blesk, kdo zahrozil jako první a dlouho v utkání vedl. Ve čtvrté směně se po sérii odpalů a drobných nepřesností v obraně domácích podařilo Blesku doběhnout hned pro 4 body. Domácí sice hned v dohrávce snížili a další bod přidali v šesté směně, ale i tak po šesti směnách vedl Blesk 4:3. Blesku se však stále nedařilo vyvinout trvalejší tlak na domácího nadhazovače, naopak pálkaři Hrochů sérií tvrdých odpalů v dohrávce sedmé směny stáhli 4 body a utkání otočili. V osmé směně již oba týmy jedním doběhem kosmeticky upravili konečný výsledek na 5:8 pro domácí Hrochy.

V druhém zápase to byli naopak domácí, kdo udeřil jako první, a po prvním doběhu hned v dohrávce úvodní směny málokdo čekal, že na další body se bude čekat až do směny šesté. Oba dva nadhazovači, domácí Tomáš Žondra i mladý Lukáš Roubíček za Blesk podávali skvělé výkony, odházeli kompletně celý zápas a nedovolovali pálkařům se prosadit. Změnu skoré přineslo až drobné zaváhání v obraně Blesku v šesté směně, které umožnilo domácím zvýšit náskok na 3:0.  Do konce zápasu se již ani jeden tým bodově neprosadil a utkání tak bylo tímto výsledkem i ukončeno.

Blesk si tak svými posledními výsledky a vývojem ostatních zápasů zkomplikoval svoji naději na vybojování postupu do extraligy, kdy ho v barážové tabulce předstihla Třebíč. Pro návrat na postupové příčky musí jablonečtí baseballisté v posledním kole porazit dvakrát zatím poslední Frýdek-Místek a zároveň doufat v alespoň jednu prohru Třebíče, která se utká se zatím skvěle hrající Olympií Blansko. Zatímco Třebíč svoje utkání odehraje již tento víkend, datum odloženého utkání s Frýdkem ještě nebyl stanoven – určitě se ho ale včas dozvíte na klubovém Facebooku nebo zde na stránkách.

Text: David Zikmunda

FOTOGALERIE