Leave it all on ASHfield

Blesk na Opening Day vítězný

Blesk se poprvé ukázal jabloneckým fanouškům ve dvou těsných zápasech s Frýdkem Místkem. Dvě vítězství se ale nerodila vůbec lehce...

30.4.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Slavnostní nástup, tribuna plná fanoušků, občerstvení a kvalitní baseball, tak vypadaly první zápasy na domácí půdě. Po úvodním představení mažoretek a hymny v podání Soni Pesničákové ze sboru Iuventus Gaude nastoupili na nadhazovací kopec dva hosté, Markéta Davidová a Petr Beitl, kteří odstartovali první zápas.

První zápas zahájili s Lukášem Roubíčkem na kopci jablonečtí baseballisté velmi ospale a ve třetí směně po "Grand Slamu" Ondřeje Gurníka vypadal zápas pro Blesky velice nepříznivě při skóre 1:6. V šesté směně při hlasitém burácení tribun se Blesk konečně probral a po devíti dobězích, se vrátil zpět do sedla za skóre 14:6. Poté se už Jablonec pevně držel vedení, až ke konečnému výsledku 17:10.  "Hrát před plnou tribunou je skvělý pocit", komentoval po zápase s úsměvěm na tváři Lukáš Roubíček. "Fanoušci jsou hlavní důvod, proč Blesk zpravidla doma neprohrává."

Druhý zápas začal velice obdobně. Martin Drong držel Blesky na uzdě a dovolil jim pouze jeden bod v prvních čtyřech směnách. Poté konečně přišel Blesk jak na něj, což po třech dobězích v šesté směně vedlo k jeho vystřídání. Jablonecké baseballisty už ale nešlo zastavit, a to vedlo ke konečnému skóre 10:7. Zápas musel být kvůli snížené viditelnostni předčasně ukončen.

Pro více informací můžete navštívit náš Facebook, kde Zdenda Machačka sdílí své pocity z prvních domácích zápasů: https://www.facebook.com/BaseballBlesk/videos/1668053433249647/

Tuhle neděli se hraje opět v Jablonci proti těžkému soupeři Sabat Praha. Měly by to být vyrovnané, kvalitní zápasy mezi favority 1. ligy, tak přijďte Blesky podpořit od 13:00.

Text: Karel Riedl

Foto: Aleš ProcházkaFOTOGALERIE