Leave it all on ASHfield

Blesk narazil na Sokola, končí před branami finále

O víkendu 15.-16. září sehrál Blesk utkání semifinále 1. Ligy proti Sokolu Hluboká nad Vltavou. Hrálo se na dva vítězné a týmy si tak případný postup do finále musely zasloužit.

 

21.9.2018 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V sobotu měli hrát jablonečtí na domácím Ash Fieldu, ale z důvodu konání turnaje kvalifikace na MČR kategorie U9 se přesunuli do Prahy na hřiště Eagles. Do tohoto zápasu nenastoupil Blesk vůbec dobře a po třech směnách prohrával již o devět bodů. Následně se však hráči Jablonce zvedli, zápas srovnali a dokonce se postupně dostali až do osmibodového vedení. Bohužel však ani to neznamenalo hladké vítězství a Hluboká také dokázala kontrovat a skóre srovnat. V osmé směně se Blesk nakonec dostal do vedení 22:18 a to už neztratil. Po prvním utkání, které přineslo jen málo pěkných baseballových okamžiků si jablonečtí ale přeci jen odnesli do druhého hracího dne náskok 1:0 na zápasy.

V neděli tak Blesk přijížděl na jih Čech s velmi slibnými vyhlídkami a k postupu do finále stačilo vyhrát jeden ze dvou zápasů. První směny patřily v poslední době pro Blesk k těm prokletým a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hluboká se v hned ze začátku zápasu dokázala proti jabloneckým nadhazovačům dobře prosazovat a brzy si vytvořila pohodlný náskok sedmi bodů. Naopak bezzubá ofenzíva Blesku zaznamenala první doběhy až v sedmé směně a další přidala v deváté. Celkově čtyři doběhy však na vítězství nestačily a série tak byla rázem vyrovnaná.

Druhý zápas nezačal pro Blesk o moc lépe, když po dvou směnách prohrával 8:2. Jablonečtí sice v průběhu zápasu občas zahrozili, ale Sokol dále navyšoval náskok a vítězství si již pohlídal. Ve finále se tak utká s loňským mistrem Sabat Praha.

„Ani v jednom ze tří zápasů jsme nepředvedli optimální výkon a Hluboká si postup jasně zasloužila. Nechci říci, že je pro nás třetí místo zklamáním, ale rozhodně jsme doufali ve víc a celou sezónu si kladli vyšší cíle. Každý v týmu ví, co musí do přístího roku zlepšit, a že nás ještě čeká dlouhá cesta, než si také sáhneme na pohár pro vítěze,“ shrnul semifinálový neúspěch Jan Výbora.

Blesk tak zakončil sezónu na třetím místě 1. Ligy. Hráče nyní čeká dlouhá zimní pauza, kdy se pokusí co nejlépe připravit na další ročník.

Text: Matyáš Fous

Foto: Barbora Šálková

 FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =