Leave it all on ASHfield

Blesk nestačil na extraligovou Olympii

Proti soupeři z Blanska se jabloneckým baseballistům nepodařilo ze dvou zápasů vyhrát ani jeden.

 

27.8.2020 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Před pátým kolem nadstavby o Extraligu zaujímal Blesk společně s Klasikem Frýdek-Místek první dělenou příčku s poměrem šesti výher ku dvěma porážkám. Po úspěchu proti Sabatu Praha, který si letos odbyl premiéru v nejvyšší tuzemské soutěži, vstupovali jablonečtí hráči do duelu s Blanskem s nadějí upevnit si postupovou příčku a s plánem vyhrát alespoň jedno ze dvou utkání. Záhy však bylo jasné, že oproti minulému týdnu narazil Blesk na o poznání houževnatějšího soupeře.

Dvanáct let od olympijského zlata Barbory Špotákové z Pekingu se jablonečtí baseballisté vydali na sever od Brna, kde na území CHKO Moravského krasu vyzvali na tamním Strawberry Fieldu Olympii Blansko. Již první směna večerního zápasu, který se pro Blesk netradičně odehrál pod umělým osvětlením, napověděla, jaký průběh bude první utkání série mít. První tři pálkaři hostujícího Jablonce viděli dohromady pouhých osm nadhozů a po třech outech šla na pálku Olympie, která si hned v samotném úvodu připsala dva doběhy. Skvěle házející Kostka držel pálkaře Blesku velmi zkrátka a kromě několika málo dobrých odpalů jim nedal příliš důvodů k radosti. Hostující line-up sbíral jeden strike out za druhým, zatímco Olympie ve třetí směně opět přitáhla a na pomyslnou pažbu přidala dalších pět zářezů. Jablonecký Vojtěch Jiránek, který zápas začal na nadhazovacím kopci byl po nedokončených čtyřech směnách vystřídán mladým Adamem Brennerem, který ofenzivu Blanska poměrně účinně neutralizoval. Směrem dopředu to však ze strany Blesku byla nadále mizérie, a tak se nepodařilo potrestat polevení v koncentraci ze strany Blanska, které si po dobu tří směn nepřipsalo jediný doběh. Více jak půl tuctu chyb v obraně Blesku sebralo jakoukoliv naději na případný happy end, a tak po té, co domácí postupně přidali další tři doběhy, bylo utkání ukončeno po osmi směnách za stavu 10:0 

V neděli byla na programu odveta na jabloneckém Ash Fieldu, a jablonečtí hráči se tak těšili na reparát. Již před samotným startem utkání došlo ke kuriózní situaci, kdy přesto, že se v ten den v celé zemi nehrálo důležitější utkání, tak dorazil pouze jeden rozhodčí. Na metách mu nakonec musel pomáhat člen správy zázemí jabloneckého hřiště. Tato skutečnost se samozřejmě na výsledku nijak neprojevila, ale rozhodně nad organizací zůstává rozum stát. Zápas tentokrát začal přívětivěji, když po dvou směnách bylo skóre vyrovnané 1:1. Na začátku třetího dějství však Olympia dokázala zatlačit na pálce a po několika úspěšných odpalech šla do vedení 5:1. Blesk sice dokázal pomalu kontrovat, avšak ani home runy Michala Kubiny a Radka Šulce nestačily na rozjetou útočnou mašinérii týmu z údolí řeky Svitavy. Ani defenziva se od pátku nedočkala zlepšení, a domácí tak jen těžko mohli pomýšlet na splnění plánu, tedy alespoň jedno vítězství v sérii. V deváté směně ještě dokázal Blesk čtyřikrát skórovat, šlo však již pouze o kosmetickou úpravu skóre na finálních 15:10 z pohledu hostující Olympie. 

“Jsme zklamaní, že jsme proti Olympii předvedli dva vesměs slabé výkony. Chyby, které nám například v základní části ještě občas prošly, soupeř tentokrát nekompromisně trestal. Tradičně nadprůměrný útok nás tentokrát nepodržel a zejména v prvním utkání byl zcela bezzubý. Největší problém bych však určitě viděl v defenzivě, kde nás ohromné množství chyb sráží psychicky a hlavně stojí nadhazovače spousty sil, a my tak musíme sáhnout ke střídání dříve, než bychom si ideálně představovali. Máme teď víkend volno, tak se určitě pokusíme čas navíc využít k vypilování všeho potřebného, abychom na poslední dvě kola nadstavby o Extraligu byli co nejlépe připraveni,” sdělil médiím své pocity ze zápasů proti Blansku Karel Riedl.

Po pěti hracích víkendech zaujímá Blesk dělené 2.-5. Místo v tabulce nadstavby o Extraligu. V posledních dvou kolech navíc na jablonecké hráče čekají třebíčtí Nuclears a brněnská Technika. Oba celky disponují velmi kvalitními kádry, které nebude vůbec jednoduché potrápit. 

V neděli 6. září přijďte podpořit Blesk na Ash Field, kde přivítá hosty z Třebíče. Zápas začne ve 14:00 a určitě půjde o skvělou podívanou.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE