Leave it all on ASHfield

Blesk odehrál v Blansku dva rozdílné zápasy

Po prohraném prvním zápase se Blesk dokázal zvednout a veze z blanenského Strawberry Field cenné vítězství.

17.5.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Jako den a noc se od sebe lišily jednotlivé zápasy doubleheaderu, které odehráli baseballisté Blesku v sobotu 14. 5. 2016 na Strawberry Field v Blansku. Zatímco v prvním utkání jim nevyšlo vůbec nic a prohráli zaslouženě 4:13, ve druhém se mohli po zlepšeném výkonu v útoku i v obraně radovat po sedmi směnách z vítězství 13:2. 

Do prvního zápasu nastoupil na kopci mladý Lukáš Roubíček a svým výkonem dával šest směn Blesku šanci na solidní výsledek. Bohužel, drobné chyby v obraně a především neschopnost pálkařského lineupu jabloneckých prosadit se na dobře házejícího Procházku znamenala po šesti směnách průběžné skóre 5:4 pro Olympii Blansko. Poslední třetina zápasu pak byla zcela v režii domácích, kteří na střídající nadhazovače Blesku zaznamenali 8 doběhů a utkání tak zcela překlopili na svoji stranu. „Potvrdilo se, že kvalita bullpenu je naše největší slabina,“ hodnotil po zápase nejzkušenější hráč jabloneckých Michal Kubina, který pro nedostatek dostupných nadhazovačů musel i přes bolest v rameni část zápasu odházet. 

Jablonečtí baseballisté však opět ukázali, že dokáží zabojovat a že z Blanska nehodlají odjet se dvěma porážkami. Do druhého zápasu tak doslova vlétli, hned v první směně čtyřikrát doběhli, další body přidali hned v následující směně a rázně si tak nakročili pro výhru. Jelikož na nadhazovacím kopci za Blesk opět úřadoval vynikající Jiří Bouček, který za celý zápas umožnil pouhé dva doběhy, bylo o vývoji zápasu poměrně rychle rozhodnuto. Definitivní pojistku přidala pálka Blesku ve 4 směně, kdy se na palce otočilo celkem 11 pálkařů, a Blesk zaznamenal šest bodů. Utkání tak bylo následně ukončeno po sedmé směně a Jiří Bouček si připsal již svůj čtvrtý complete game. O dobrém kolektivním výkonu svědčí i fakt, že každý z devíti pálkařů základní sestavy Blesku si v zápase připsal aspoň jeden hit. 

V příštím kole se Blesk představí po delší době doma na Ash Fieldu. V neděli 22. 5. 2016 hostí tradičního účastníka 1. ligy tým Sabat Praha. Tým z Troje je v současnosti na 4. místě ligové tabulky, o pouhou jednu prohru za Bleskem. Ve svých zápasech se spoléhá především na dobrý nadhoz, který bude pro jablonecké pálkaře velkou výzvou. Utkání začínají tradičně ve 13:00 a 16:00 a všichni jste srdečně zváni. Blesci budou vaši podporu tentokrát rozhodně potřebovat.

Text: David Zikmunda

Foto: Jan Výbora

FOTOGALERIE