Leave it all on ASHfield

Blesk opět prohrál doma

Jablonec - Hřiště ve Mšeně zkvalitněním povrchu ztratilo svoje kouzlo, Blesk na něm prohrál již potřetí v letošním ročníku - tolikrát neprohrál v předcházející historii stadionu.
1.6.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - Hřiště ve Mšeně zkvalitněním povrchu ztratilo svoje kouzlo, Blesk na něm prohrál již potřetí v letošním ročníku - tolikrát neprohrál v předcházející historii stadionu.

Jako soupeř přijel k letošnímu poslednímu vzájemnému měření sil rival z Loun a Jablonec si dělal chutě již na čtvrté vítězství v řadě, které by vyrovnalo historický rekord. A dlouho to vypadalo velice nadějně, Blesk se ujal vedení hned v první směně, Louny kontrovaly ve druhém dějství třemi body, domácí ve třetí snížil na nejmenší možný rozdíl. V páté směně oba celky skorovaly dvakrát a tak to vypadalo na drama. Náznaky prvních problémů pro domácí nastaly v osmé směně, kdy ani výměna Kubiny za Křenka na nadhozu nepomohla, naopak hosty jakoby polila živá voda a vydařené hity zvedly skore na 11:4. Když Blesk v dohrávce doběhl dvakrát, pořád ještě žila šance na drtivý tlak. Louny však v deváté směně třikrát odpálily za plot, k tomu se přidal nevýrazný výkon Šafaříka na kopci a tak byl stav před dohrávkou neuvěřitelných 22:6. Ke cti Blesku slouží pouze to, že i tak se snažil s vývojem něco udělat a využil slabší koncentrace soupeře k tomu, aby přidal devět (!) bodů, to však na změnu již nestačilo.

Z vítězství se tak po příšerném výkonu Blesku, kdy obrana zahrála osm chyb a pálkaři ze 27 možných autů jenom jednou "položili" míč na zem, čímž Lounům výrazně pomohli.

Výkony ostatních týmů však stále drží šance Blesku na postup do podzimní baráže nahoře. Hluboká totiž porazila Choceň, čímž se dotáhla právě na oba tyto týmy, Tempo svoje utkání pro průtrž mračen nehrálo. Situace v tabulce tak spíše připomíná detektivní román: 1. Tempo ( 7-3), 2. Blesk, Choceň, Hluboká (7-4), 5. Louny (6-5), 6. SaBaT (1-8).

Následující víkend už ale může hodně napovědět, Blesk hostí doma v sobotu Tempo, v neděli Choceň, obě utkání začínají od 15:00 hodin, jablonečtí si už komfort prohry v domácím prostředí nemohou dovolit, a to při jejich poklesu formy bude skoro nadlidský úkol.

Proto neváhejte a přijďte baseballisty povzbudit, nepostup do baráže by znamenal po osmi letech boje o záchranu, a to současnému kádru rozhodně nesluší. Poprvé bude letos připraveno i občerstvení, takže neváhejte!!!