Leave it all on ASHfield

Blesk postupuje do semifinále 1. ligy

Po sobotní těsné prohře 9:10 v Hluboké využili jablonečtí výhody domácího prostředí a srovnali sérii jasnou výhrou 18:4. V rozhodující bitvě potom zvítězili 17:13 a postupují tak do semifinále.

27.9.2016 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Poněkud netradiční systém playoff zvolila pro rok 2016 1. baseballová liga. Série na dvě vítězství se odehrají vždy za jeden víkend, přičemž v sobotu se odehraje jeden zápas na hřišti hůře nasazeného týmu a v neděli jeden nebo dva zápasy na hřišti lépe postaveného týmu. Blesk dostal ve čtvrtfinále nejtěžšího možného soupeře, několikanásobného vítěze 1.ligy a tým, který ho poslední dva roky vyřadil z playoff, Sokol Hluboká nad Vltavou. Sobotní zápas na jihu Čech skončil po napínavém boji 10:9 pro domácí a Blesk tak byl na pokraji vyřazení. V nedělních zápasech na Ash Fieldu si však nejprve jablonečtí vynutili rozhodující zápas jasnou výhru 18:4. V něm potom dokázali po boji zvítězit 17:13 a postoupit tak do semifinále.

První zápas na Hluboké měl být podle papírových předpokladů nadhazovačským soubojem dlouhodobých opor svých týmů, Davida Šťastného z Hluboké a jabloneckého Jirky Boučka. Hluboká se však hned po první směně po sérii odpalů a drobných chyb v obraně Jablonce ujala výrazného vedení 7:0. Blesk se však nevzdal a trpělivým přístupem postupně stahoval náskok domácích. V závěru mu však chyběl jeden úspěšný odpal a v prvním utkání tak podlehl Hluboké 9:10.

Druhý zápas série začínal v neděli na Ash Fieldu netradičně již ve 12 hodin, i tak se však odehrál před úžasnou diváckou kulisou. Po slavnostním nástupu družstev a české hymně se na nadhazovací kopec postavil jablonecký veterán Vladimír Chlup, který měl za úkol odvrátit vyřazení a prodloužit Blesku sezónu. To se mu podařilo na výbornou, když odházel celý zápas a umožnil soupeři pouhé 4 body. Útok Blesku vedený skvělým výkonem jeho synem Marka ho podpořil 18 body a jablonečtí tak mohli slavit jasnou výhru 18:4.

 Rozhodující třetí víkendový zápas byl ve znamení útoku na obou stranách. Netradiční starteři Karel Riedl za Blesk ani Josef Novák za Hlubokou nebyli tolik dominantní a nedokázali zastavit rozjetou pálku soupeřících týmů. Blesk nejprve odskočil až na 8:1, ale soupeř z Hluboké postupně stahoval a utkání zdramatizoval. Blesk však vyrovnání nepřipustil a po více jak tříhodinové bitvě se před svými diváky mohl radovat z výhry 17:13 a postupu do dalšího kola playoff.

 V semifinále Blesk narazí na poslední dobou skvěle hrající Olympii Blansko, která si letos v barážových bojích zajistila postup do Extraligy pro rok 2017. Jablonečtí budou nenasazeným týmem, začnou tak semifinále na domácím hřišti a to pravděpodobně v sobotu 8. 9. 2016 od 13:00. Hned v neděli se bude pokračovat odvetou v Blansku.

 Již tento víkend se můžou jablonečtí příznivci baseballu těšit na tradiční slowpitchový turnaj „O Jabloneckého klokánka“, jehož 29. ročník se uskuteční na Ash Fieldu ve dnech 1. a 2. 10. 2016. Všichni jste srdečně zváni.

Text: David Zikmunda

Foto: Jonáš Výbora, Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =