Leave it all on ASHfield

Blesk potvrdil roli favorita

Jablonec - O víkendu pokračovala Českomoravská baseballová liga dvěma zápasy, které Blesk odehrál na nově upraveném domácím hřišti ve Mšeně.
4.5.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Jablonec - O víkendu pokračovala Českomoravská baseballová liga dvěma zápasy, které Blesk odehrál na nově upraveném domácím hřišti ve Mšeně.

Soupeřem jabloneckých byly týmy, které by v konečném účtpvání neměly nijak promluvit do postupové matematiky, a na hřišti to také bylo znát.

V sobotu Blesk přivítal v prvním mezidivizním utkání novodobé historie ČML celek Bučovic, který, ač posílen dvěma hráči z extraligových MZLU Brno (hostování), zlobil pouze první směnu, kdy třemi odpaly vedl 2:0.Ale hned v dohrávce postupně Chlup, Křenek a Koťátko odpověděli stejnou zbraní a skore se vyrovnalo. Když ve druhé směně odpálil Roubíček trojbodový homerun a v následujícím dějství přidal rozjetý Blesk další tři body, o utkání bylo rozhodnuto a domácí pouze kontrolovali vývoj střetnutí. Jedinou skrvnkou bylo jen zranění Chlupa, jež bude v několika dalších utkáních v poli chybět.

V neděli přijel tým SaBaTu Praha, který loni odehrál svou premiérovou sezonu a ani jednou s ním Blesk neměl problémy. To se potvrdilo i v tomto zápase. hosté se sice ujali vedení 1:0ve druhé směně, pak však přišla uklidňující druhá a třetí směna ze strany domácích ( v obou dal Blesk tři body ) a když Kapička přidal svým letošním třetím homerunem další dva body v dohrávce šestého dějství, bylo již jasné, že Blesk úlohu favorita na domácím hřišti splnil a pokračuje tak v obdivuhodné sérii na hřišti ve Mšeně, kdy v rámci ligy za dobu, kdy tam jablonečtí hrají, z 19 utkání prohrál pouze jedno.

Na pálce o víkendu dobře zahráli Koťátko, Šafařík, Havlík a Kubina, tradičně dobrý výkon na kopci podal Křenek.

Uplynulý víkend znamenal start i pro B tým, který v sobotu nejprve podlehl v Trunově, v neděli pak v dramtickém utkání zvítězil na Kladně.

Následující víkend bude pro diváka nabitý: V sobotu nepjrpve od 10 hodin přivítá béčko celek České Lípy, následovat bude od 14 hodin souboj ČML Blesk - Šumperk, v neděli béčko hraje od 11 hodin s celkem Tempo C, první tým jede do Ostravy.