Leave it all on ASHfield

Blesk proti Třebíči neuspěl

Druhou část Nadstavby o Extraligu, kde se bude utkávat s týmy, které nejvyšší soutěž letos hrály, zahájil Blesk čtyřzápasovou sérií proti Třebíči Nuclears.

3.8.2017 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

Blesk nedokázal urvat výhru ani v jednom zápase a po porážkách 0:7 a 2:14 v Třebíči neuspěl ani minulou neděli na Ash Fieldu. Po dvou velice dobrých výkonech nakonec podlehl soupeři z Vysočiny 1:3 a 5:10 po 10 směnách.

V prvním zápase se jablonečtí pálkaři nedokázali prosadit proti skvěle házející americké posile Třebíče, Judishi Wesleymu. Celkem si připsali 12 strikeoutů a první úspěšný odpal ze strany Blesku přišel až v 7. směně. Ve hře držel Blesk pouze skoro stejně dobrý výkon Matějě Slanaře, který sice umožnil bod hned v první směně, ale pak držel Třebíč zkrátka. V 6. směně se na něm již projevila únava a ani střídání nedokázalo zastavit tlak domácích a pět doběhů v jedné směně rozhodlo zápas. Třebíč si tak připsala první výhru v poměru 7:0.

Druhý zápas byl poznamenán špatným vstupem Blesku do zápasu – 6 obdržených bodů v první směně zápas prakticky rozhodlo. Třebíč i v dalších směnách přidávala body a ani drobná korekce skóre ze strany Blesku nedokázala odvrátit porážku po sedmi směnách 2:14.

Další neděli se série přesunula do Jablonce, a pokud třebíčští hráči čekali snadné výhry, museli být zklamáni. První zápas byl klasický nadhazovačský souboj, kdy domácí veterán Jirka Bouček zdatně sekundoval druhé americké posile na kopci Třebiče, Devonu Barkerovi. Oba dohromady umožnili pouze 11 dobrých odpalů. Třebíč byla přeci jenom celý zápas o krok napřed a před dohrávkou deváté směny držela vedení 3:0. V poslední směně však Blesk vystupňoval tlak a dokázal obsadit všechny mety bez jediného autu. Toužený velký odpal však nepřišel a Blesk tak vytěžil pouze snížení na 1:3 a připsal si tak těsnou, ale přeci jen porážku.

Poslední zápas série ukázal stoupající formu Blesku na pálce a schopnost přizpůsobit se a prosadit se i proti kvalitním nadhazovačům. Wesley, který minulý týden neumožnil Blesku ani bod měl tentokrát plné ruce práce a v osmé směně dokonce dostal dvoubodový homerun od Michala Kubiny, který tak vyrovnal další těsný zápas na 5:5. Blesk nakonec utkání dokázal dokázat až do desáté směny, která však vyšla daleko lépe Třebíči a Blesk tak musel spolknout další hořkou porážku, tentokrát v poměru 5:10.

„Jsme zklamaní, že jsme nedokázali vyhrát ani jedno utkání,“ hodnotil po zápase trenér Blesku Jonáš Výbora. „Na druhou stranu, rozhodně se nemáme za co stydět a jsem rád, že jsme dokázali zlepšit naši hru a prosadit se i proti velice kvalitním nadhazovačům soupeře. To nám dává dobré vyhlídky do dalších zápasů nadstavby.“

Nadstavba o Extraligu má nyní skoro měsíc přestávku. Další utkání odehraje Blesk poslední srpnovou sobotu v Blansku proti Olympii. Stejného soupeře přivítá na Ash Fieldu v neděli o týden později. Na zápasy jste všichni srdečně zváni.

Text: David Zikmunda

Foto: Barbora Šálková

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =