Leave it all on ASHfield

Blesk proti Wolfs stoprocentní

Letošní sezónu zahájili jablonečtí baseballisté v neděli 31. března v Domažlicích, kde se postavili domácím Wolfs.

1.4.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V centru Chodska se na nadhazovací kopec k prvnímu zápasu postavil benjamínek týmu Jiří Hikl a nevedl si vůbec špatně. Ze začátku skomírající ofenzívu Blesku dokázal udržet ve hře a za necelých šest odházených směn obdržel pouze jeden vlastní doběh. Zbytek zápasu odházel Michal Kubina, který také dokázal domácí držet zkrátka, a Blesku tak umožnil zvítězit i přes slabší výkon na pálce. Catcher Zdeněk Machačka se blýskl v útoku, když si připsal čtyři úspěšné odpady ze čtyř příležitostí.

V druhém utkání se již velmi projevil nedostatek nadhazovačů Domažlic. Jablonečtí baseballisté se však nenechali ukolébat pomalejším tempem hry, disciplinovaně získávali mety zdarma a tvrdými odpaly stahovali doběhy. První home run Blesku letošní sezóny si připsal Jakub Uhnavý, kterého následovali František Musil a Tomáš Ševčík, pro kterého šlo o premiérový odpal za plot v barvách Jablonce. I v obraně podal Blesk přesvědčivější výkon než v prvním utkání, a pomohl tak Karlu Riedlovi, který na nadhazovacím  kopci udržel v průběhu čtyř směn čisté konto. Poslední inning odházel Jonáš Výbora a ani on neobdržel žádné doběhy. Jablonečtí tak po pěti směnách zvítězili pohodlným náskokem 32:0.

„Do Domažlic jsme jeli s jasným cílem odvézt si dvě vítězství. To se nám podařilo, ale bohužel se to neobešlo bez několika chyb, jak v útoku, tak v obraně. Jsme ale na samotném začátku sezóny, a tak z toho nechceme vyvozovat žádné velké závěry, jen se z chyb musíme poučit a do budoucna je eliminovat,“ hodnotil vstup do sezóny Michal Kubina, jeden z nejzkušenějších hráčů Jablonce.

K dalším zápasům nastoupí Blesk v sobotu 6. dubna, kdy v moravské metropoli vyzve tamní Hroch Brno. Do svých kalendářů si zaznamenejte datum 14. dubna, kdy se jablonečtí poprvé v letošním ročníku 1. Ligy představí na domácím Ash Fieldu, kde se utkají s choceňskými Orly.

Text: Matyáš Fous

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =