Leave it all on ASHfield

Blesk se do Extraligy neprobojoval

Blesk se do Extraligy neprobojoval, svá snažení však zakončil vítězně.

31.7.2019 Muži "A" | autor: Jonáš Výbora

V pátek a v neděli odehráli jablonečtí baseballisté poslední dva zápasy v rámci nadstavby o Extraligu proti Olympii Blansko. První z utkání se odehrálo na hřišti soupeře, kde se Blesku nikdy příliš nedařilo a bohužel tomu nejinak bylo i tentokrát. Jablonečtí pálkaři byli v průběhu celého zápasu prakticky neškodní a soupeři tak nadělili pouhé čtyři úspěšné odpaly, ze kterých pramenil jediný doběh Blesku. Naopak domácí si v útoku počínali velmi zdárně a svůj náskok směnu po směně navyšovali. Zápas skončil rozdílem deseti bodů po osmi směnách.

Po tragickém pátečním výkonu se jablonečtí museli vzpamatovat před nedělní odvetou a i přesto, že prohrou v prvním utkání přišli o poslední naději na postup do nejvyšší soutěže, chtěli na závěr nadstavby předvést kvalitní výkon a vstupovat do pauzy před play-off s lepším pocitem. Úderem druhé hodiny tak v neděli na jabloneckém Ash Fieldu začal druhý zápas a již od začátku měl diametrálné příznivější průběh než páteční utkání. Blansko sice v první směně dvakrát skórovalo, ale domácí hned odpověděli pěti doběhy a ujali se tak vedení, které jim vydrželo až do začátku sedmého dějství, kdy hosté doběhli pro šest bodů a dostali se tak do vedení 10:9. Jablonecká odezva na sebe však nenechala dlouho čekat Blesk se opět ujal vedení. K poslednímu odporu se Olympia zmohla v osmé směně, kdy dalšími dvěma doběhy opět strhla vedení na svou stranu, avšak i tentokrát se domácím podařilo skóre otočit. Tyto pálkařské žně tak skončily vítězstvím Blesku 14:12.

„Na páteční zápas bychom nejraději zcela zapomněli, prakticky nic se nám nedařilo, a soupeř nás tak přehrál rozdílem třídy. V neděli jsme před domácím publikem naštěstí předvedli o poznání lepší výkon a konečně přerušili pětizápasovou šňůru bez vítězství. Nyní nás čeká téměř měsíční pauza před play-off, tak je na nás, abychom se dobře připravili a nevypadli z tempa,“ hodnotil závěr nadstavby o Extraligu Tomáš Zikmunda.

Baseball se na Ash Field vrátí 24. srpna, kdy do Jablonce zavítá tradiční rival Sokol Hluboká k prvním dvěma zápasům semifinále 1. Ligy. V tomto vyvrcholení sezóny budou hráči zajisté potřebovat podporu od fanoušků, a tak doufáme, že se Vás dostaví co nejvíce a poženete Blesk za titulem.

Text: Matyáš FousFOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =