Leave it all on ASHfield

Blesk se dostal do čela ČML

Hluboká, Blansko - Baseballisté Blesku Jablonec po dlouhé době zvítězili v obou víkendových utkáních, což znamená, že letos poprvé nahlíží na své soupeře z nejvyšších pater tabulky. Navíc postup do podzimní baráže je pouze v jejich rukou.
30.6.2003 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Hluboká, Blansko - Baseballisté Blesku Jablonec po dlouhé době zvítězili v obou víkendových utkáních, což znamená, že letos poprvé nahlíží na své soupeře z nejvyšších pater tabulky. Navíc postup do podzimní baráže je pouze v jejich rukou.

V sobotu odjeli jablonečtí na nově zrekonstruované hřiště na Hluboké, kde je čekal tým se stejnou bilancí i se stejnými postupovými ambicemi. Na kopci se navíc v jejich týmu představil reprezentant David Šťastný a tak se čekal tuhý boj.

Blesk vstoupil do utkání razantně, Koťátko byl strefen nadhozem, Havlík ho sebeobětovací ulejvkou s vydatnou podporou chybující obrany poslal pro první bod, Pyltoun singlem zvýšil na 2:0. Naopak Křenek držel Hlubokou na uzdě, poprvé domácí bodovali ve čtvrté směně, předtím však Blesk přidal další dva doběhy. První náznak dramatu vyrobila Hluboká: Pět bodů na převážně chyby obrany vyhnalo z kopce Křenka, Kubina směnu úspěšně zavřel (4:6). Naštěstí Blesk nečekal dlouho, hned v dalším dějství čtyřmi body otočil na 8:6. Hluboká v dohrávce snížila na nejtěsnější rozdíl a nadechovala se k poslednímu náporu, dobrá obrana a dominantní výkon Kubiny na kopci však moc šancí na zvrat nedávaly. V dohrávce deváté (poslední regulérní) však domácí s jedním autem dostali běžce na první metu, ten se krádežemi dostal až na třetí. Pak přišlo nečekané, při stavu dva auty a dva strajky obrana Jablonce vyrobila passed ball a domácí vyrovnali!! Blesk tak letos podruhé šel do nastavení. V desáté směně se jabloneckým nic nepovedlo, naopak Hluboká naplnila s jedním autem všechny mety a akcie jejich týmu výrazně stoupaly, aby spadly po běžecké chybě, kdy hráč na třetí metě vyběhl na sebeobětovací odpal do pravého pole předčasně, musel se vracet a poté již skorovat nezkoušel. Drama desátého dějství uzavřel strike outem Kubina. Nejdelší utkání v klubové historii mělo nakonec skvělou dohru v jedenácté směně, Bouček trojmetovým odpalem stíhl dva body, Kapička zařídil dvoumetovým další a šlo se bránit. Blesk zahrál takticky, dva hity domácích ým nepoložily a tak se slavilo - 11:9. Vítězství napohl i fakt, že jak B tým, tak i junioři již svoje jarní soutěže dohráli a tak jel Jablonec na utkání s šestnácti hráči, atmosféra na lavičce byla perfektnía to byl možná jeden z důvodů úspěchu.

V neděli čekal Blesk poslední moravský soupeř, rezerva extraligového Blanska. Ani naše nejvyšší soutěže se již nehraje, Blasnko toho využilo a na kopec poslalo jinak stabilního člena A týmu Pavla Procházku. Kvalita byla znát, Blesk se v prvních třech směnách na nic nezmohl, naopak juniora Spiese při jeho premiéře střídal blesk již ve třetí směně za stavu 0:6. Náznak snahy projevil Jablonec ve čtvrtém dějství tři body měnily na 3:6. Blansko však hned na následující pálce skorovalo dvakrát a za stavu 3:8 to vypadalo zle nedobře. Ale to by nebyl dvojnásobný vítěz ČBL, aby v sobě nevyhrabal něco extra: Do sedmé směny naskočili do hry dva noví hráči a oba bodovali, stejně jako čtyři jejich kolegové, a změna byla na světě - 9:8. V těchto momentech úřadoval na kopci doslova famozní Bouček, nedal šanci posledním třinácti (!!!) pálkařům Blanska a utkání vyhrál.

Stejně jako předcházející den tak i v neděli hrál Blesk koncentrovaně s velkou podporou lavičky a dokráčel tak ke dvěma výhrám, které v kombinaci s ostatními výsledky znamenají skok na první místo společně s Tempem (11-6), následují tři soupeři o baráž Louny, Choceň a Hluboká (10-7).

Nic není stále rozhodnuto, ale po minulém víkendu ten následující už může hodně osvětlit, pro Blesk se již dokonce objevila matematická šance: jestliže Blesk o víkendu porazí své soupeře z Chocně ( v Chocni od 19:00 ) a Hlubokou ( zatím v neděli v Jablonci od 11:00, snažíme se přesunout na 14:00) a Louny oba své zápasy prohrají, Jablonec by už o baráž nepřišel.