Leave it all on ASHfield

Blesk se přiblížil na dosah baráže

Louny - Po víkendové sérii v Lounech se muži Blesku výrazně přiblížili svému jarnímu cíli - postupu do baráže o extraligu. Oba týmy se totiž rozdělily o vítězství a tak je Blesk stále na prvním místě tabulky České baseballové ligy.
10.6.2002 Muži "A" | autor: Láďa Chlup
Louny - Po víkendové sérii v Lounech se muži Blesku výrazně přiblížili svému jarnímu cíli - postupu do baráže o extraligu. Oba týmy se totiž rozdělily o vítězství a tak je Blesk stále na prvním místě tabulky České baseballové ligy.

V sobotním utkání nastoupili domácí se svým esem na kopci - američanem Johnem Thomasem. Ten podal, stejně jako jednička Blesku Martin Křenek, nadprůměrný výkon, a tak rozhodovaly tentokrát chyby v obraně. Těch bohužel vyrobili více jablonečtí a tak se domácí mohli radovat z výhry v poměru 9:6.

V nedělním duelu Blesk zcela využil faktu, že Louny nemají dalšího kvalitního nadhazovače, a opět si udělal z utkání střelnici. Skoro všichni hráči sestavy měli minimálně jeden hit, ten od Michala Kubiny skončil až za plotem jako tříbodový homerun a tak utkání skončilo již po sedmé směně pro desetibodový rozdíl.

Tabulku České baseballové ligy tak i nadále vede Blesk pouze se třemi porážkami, následován Louny a Chocní. Blesk si dokonce pro postup do podzimní baráže může dovolit i komfort ještě jedné porážky ze zbývajících čtyř utkání, ve kterých ve své nedobytné pevnosti v Jablonci Mšeně ( zatím pouze jediná ligová porážka ve dvou letech ) hostí pražské celky z chvostu tabulky Krč B a SaBaT. Na jistotu obhajoby vítězství v České baseballové lize je však nutno vyhrát všechny zbývající zápasy.

"Tradičně solidní výkon předvedli naši startující nadhazovači Martin Křenek a Jiří Bouček," uvedl po víkendu hrající trenér Blesku Rampi Gulati. " Na rozdíl od neděle jsme však nedokázali natolik podpořit Křenka a připravili ho tak o letošní neporazitelnost. Na pálce se mi líbil homerun Kubiny, ostatní se přidali většinou až v neděli, zato ale všichni. Ve zbývajících utkáních by jsme již neměli zaváhat a ligu vyhrát."

Nutno podotknout, že nejlepším pálkařem Blesku byl o víkendu právě hrající trenér Rampi Gulati, který po drobných zdravotních problémech opět našel formu a to je pro baráž velice dobré znamení.

Příští víkend hraje Blesk sérii proti Krči B, poslednímu celku tabulky. V sobotu se začíná ve 14:00, v neděli v 11:00.